Yılın İlk Yarısında Mobil Teknoloji Pazarında Xiaomi ve Apple Rüzgarı!

Covid 19 salgını sonrası pandemi sürecine giren tüm dünyada birçok sektör gibi akıllı telefon sektörü de etkilendi. Ancak bu süreçten büyük yaralar almadan çıkan bazı firmalar var. Apple ve Xiaomi bunlardan bazıları. Detaylar haberimizde.

 

küresel bir teknoloji araştırma merkezi olan Omdia, 2020 yılının ilk yarısında akıllı telefon pazarında en çok satılan cihazları içeren bir rapor yayınladı. Xiaomi bu listeye tam 4 cihaz ile girmeyi başardı!

 

Listenin ilk sırasında 37.7 Milyon adet ile iPhone 11 bulunuyor. Apple firmasının daha uygun fiyatlı telefonları piyasaya sürmesi kullanıcıları cezbetmiş gibi görülüyor. İkinci sırayı ise 11.4 Milyon adet ile Samsung A51 alıyor. Apple ile diğer firmalar arasında bu noktada gerçekten çok büyük bir satış adedi farkı bulunuyor.

Listenin bundan sonrasında ise Xiaomi sahneye çıkıyor diyebiliriz. Listenin 3 ve 4. sırasında 11 ve 10.2 milyon satış adedine ulaşan Redmi Note 8 ve Note 9 Pro bulunuyor. Bu iki cihazı iPhone SE iPhone XR ve iPhone 11 Pro Max takip ediyor. Listenin 8 ve 9. sırasında ise Redmi 8A ve 8 gibi uygun fiyatlı Xiaomi modelleri yer bulmuş.

Toparlayacak olursak doyum noktasına gelen ve Covid sebebiyle durgunlaşan telefon pazarında iPhone v Xiaomi yoluna başarılı bir şekilde devam ediyor. Sizler bu konuda ne düşüyorsunuz?

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler