Xiaomi Garanti Sorgulama ve Orijinallik Kontrolü Nasıl Yapılır? Sahte Telefon Nasıl Anlaşılır?

Xiaomi Telefonların Orijinallik Kontrolü Nasıl Yapılır?

Sahte Telefonlar Nasıl Anlaşılır?

Öncelikli olarak http://www.mi.com/verify adresine girilmesi gerekiyor.

Adım 1

Siteye girdiğinizde aşağıdaki resimde olduğu gibi bir doğrulama ekranı sizi karşılayacak.

Adım 2

Ekranda görünen alanlardaki ilgili bölümlere telefonunuza ait IMEI numarasını ve güvenlik kodunu girmeniz gereklidir. Eğer Xiaomi Ekosistemine ait bir ürün ise ikinci sekmeden Seri Numarasını girmelisiniz.

Adım 3

Altta yer alan “Verify” butonuna tıkladığınızda telefonunuz kontrol edilecek ve orijinal ise alttakine benzer bir ekranla karşılaşacaksınız.

Adım 4

Mutlu Son - Orijinal bir ürüne sahipsiniz

Adım 5

Eğer bu ekranda yeşil değil kırmızı yazılar ile karşılaşırsınız telefonunuz Global versiyon değil Çin versiyonudur ve Xiaomi Türkiye garantili değildir. Bu ekranla karşılaşmanız halinde telefonunuzun IMEI Numaralarını tekrar kontrol etmenizi önemle tavsiye ederiz. Eğer telefon ekranınızda yer alan IMEI alanlarından IMEI1 yazan bölüm 0 olarak görünüyorsa telefonunuz ülkemize kaçak olarak sokulmuştur ve dolandırılmışsınızdır. Her hangi bir cezai yaptırıma uğramamanız için acilen acilen bulunduğunuz bölgedeki Cumhuriyet Savcılığı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Not - 1

Eğer IMEI numarasının bulunmadığına dair bir mesaj (Your IMEI or S/N doesn’t exist, please verify and enter again) alırsanız telefonunuz Xiaomi değildir.

Not - 2

Xiaomi Markalı Telefonumun Garantisini Nasıl Kontrol Edebilirim?

Ülkemizde satılan tüm elektronik cihazlar yasal zorunluluklar dolayısı ile 2 yıl boyunca boyunca garanti altındadır. Bu süre ithalatçı veya satıcı firma tarafından daha uzun olarak belirlenebilir ancak daha kısa olamaz. Cihazınızın garantisini kanıtlayabilmeniz için ürün faturasının ibraz edilmesi yeterlidir. Bu nedenle telefonlarınız da dahil olmak üzere satın almış olduğunuz elektronik ürünlere ait faturalarınızı en az 2 (iki) yıl boyunca muhafaza etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Ülkemizde Xiaomi telefonlar Xiaomi Türkiye veya İthalatçı Garantili olarak satılmaktadır.

Xiaomi Türkiye Garantili Cihazlar

Xiaomi Türkiye Garantili olarak satılan cihazların yetkili servis hizmetleri MIUI Türkiye, Genpa, Ouno ve/veya Evofone tarafından yapılmaktadır ve eğer telefonunuz Xiaomi Türkiye garantisi altında ise telefonunuzun garanti hizmeti  bu firmalardan en az bir tanesi tarafından sağlanması gerekmektedir.  Telefonunuzu satın aldığınızda kutu içerisinden çıkan garanti belgesi veya garanti kartı üzerinden cihazınızın garanti hizmetlerini sağlayan firma ve bu firmaya ait iletişim bilgilerine ulaşabilir, bu iletişim bilgileri ile e-posta veya telefon ile iletişime geçerek garanti durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Garanti sorgusu esnasında sizden cihazın IMEI bilgileri istenecektir. İletişime geçmeden önce telefonunuzun arama ekranından *#06# tuşlayarak veya kutu arkasında yer alan IMEI alanından bu verilere erişmenizi ve hazır tutmanızı tavsiye ederiz.

Genpa Teknik Servis İletişim

Whatsapp Destek Hattı
+90 212 359 03 59

Ouno Teknik Servis İletişim

Whatsapp Destek Hattı
+90 549 748 28 28

Evofone Teknik Servis İletişim

İletişim Numarası
444 21 18

 

İthalatçı Garantili Cihazlar

Eğer telefonunuzu satın aldığınızda telefonunuz içerisinden yukarıda saymış olduğumuz 3 firma haricinde başka bir firmaya ait garanti kartı/belgesi çıkmış ise telefonunuz Xiaomi Türkiye değil ithalatçı garantilidir. Bu bağımsız garanti firmalarının pek çoğu garanti durumlarının web siteleri üzerinden online sorgulanmasına izin vermektedir. Sorgulama esnasında telefonunuzun IMEI numarasına ihtiyacınız olacaktır. Telefonunuzun arama ekranından *#06# tuşlayarak veya kutu arkasında yer alan IMEI alanından bu verilere erişebilirsiniz. Bu ekranda iki adet IMEI numarası görünecektir ve her iki IMEI numarasını da kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI : Eğer telefon ekranınızda yer alan IMEI alanlarından IMEI1 yazan bölüm 0 olarak görünüyorsa telefonunuz ülkemize kaçak olarak sokulmuştur ve dolandırılmışsınızdır. Her hangi bir cezai yaptırıma uğramamanız için acilen acilen bulunduğunuz bölgedeki Cumhuriyet Savcılığı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.