Sıkça Sorulan Sorular

5/5

İlk Defa Xiaomi kullanıyorum ne yapmam lazım?
Eğer cihazınızı yurt içi garantili olarak aldıysanız her hangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaksızın açıp kullanabilirsiniz. Yurt dışından (veya yurtdışından getiren birinden ) satın aldıysanız; Pasaport bilgilerinizle E-Devlet üzerinden IMEI kayıt işlemlerini tamamlamalısınız.

Bootloader Kilidi Nedir?
Bootloader kilidi Xiaomi cihazlara dışarıdan müdahale edilmesini engelleyen bir güvenlik önlemidir. Bu kilit sayesinde cihazların stabilitesi korunarak, aracıların sattıkları cihazlara yükledikleri sahte/casus yazılımların önüne geçilmesi, cihazların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Eğer ki cihazınızda Global ROM yüklü ise bu kilidin açılmasına normal şartlarda gerek yoktur. Ancak China ROM yüklü gelen cihazlara Global ROM yüklenmesi, cihazların root erişiminin açılması, custom recovery yüklenmesi, IMEI değişikliği gibi işlemler için bu kilidin açılması gerekmektedir.

Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?
Öncelikle telefonunuzda Ayarlar/Telefon Hakkında/MIUI sürümü üzerine 7 defa tıklayarak geliştirici seçeneklerini açmanız gerekiyor. Daha sonra geri gelerek Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri altında yer alan “Mi Kilit Açma Durumu” bölümüne girerek cihazınızı Mi hesabınıza eklemelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra Apply for unlocking Mi devices adresine girerek Mi hesabınızla oturum açın. Oturum açtıktan sonra gelen sayfadan MiFlashUnlock uygulamasını indirebilir ve kilidinizi açabilirsiniz. Kilidi açmak için; uygulama indikten sonra cihazınızı kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açın. Tamirci android logosunu gördüğünüzde bilgisayara bağlayın ve MiFlashUnlock aracında anlatıldığı şekilde ilerleyin. Çok büyük ihtimalle son aşamada 72, 96 veya 360 saat bekleyin gibi bir hata alacaksınız. Bu durum Xiaomi’nin güvenlik amacı ile almış olduğu bir tedbir. Belirlenen süre kadar bekledikten sonra tekrar denemeniz halinde kilidiniz sorunsuz açılacaktır. Detaylı bir anlatım açın burada veya burada yer alan konuyu inceleyebilirsiniz.

Bootloader Kilidi Açılırken tamamlanmıyor. Nasıl Düzeltebilirim?
Bootloader kilidi kaldırılırken cihazınızda

 • Geliştirici seçenekleri (Ayarlar/Telefon Hakkında/MIUI sürümü üzerine 7 defa tıklayarak açılabilir ve Ayarlar/Ek ayarlar altından ulaşılabilir) altından “Mi Kilit açma durumu” ayarı aktifleştirilmiş, aynı ayar altında yer alan hesap ve cihaz ekleme işlemi gerçekleştirilmiş olmalıdır. Eğer bu ayarlar doğru yapılmamış ise “current account is not bound to this device” uyarısı alırsınız. Bu işlem yapıldıktan sonra cihazınızın çalınmış olma ihtimaline karşı 72,48 veya 96 saat beklemeniz istenebilir. Belirtilen süre kadar beklemeden bootloader kilidini açamazsınız.
 • Başvuru yaptığınız ve onaylanan Mi Hesabınızın, unlock yapacağınız cihazda ve Unlock aracında kayıtlı olması gerekmektedir.
 • Kaydın sorunsuz olduğunu teyit edebilmek için işlemlere başlamadan önce i.mi.com adresine girerek cihazınızın çevrim içi olup olmadığını kontrol edebilir ve “find device” seçeneği ile cihazınızın konumunu tespit edebilirsiniz.
 • İşlemleri yaparken kullanacağınız bilgisayarın 64 bit olmasını tavsiye ediyoruz.
 • Kilidinizi açarken farklı bir hata almanız halinde aldığınız hata kodu ile forumumuz üzerinde arama yaparak çözüme ulaşabilirsiniz.

Bazı MIUI sürümlerinde ise bootloader kilidi açılamamaktadır. Eğer cihazınızda “Mi Kilit açma durumu” ayarı bulunmuyorsan China Developer veya Global Beta roma geçerek kilit açmanız gerekmektedir.

Global ROM ve China ROM nedir?
Global ROM uluslararası kullanım için hazırlanan içerisinde Çince ve İngilizce dışında diğer dillerin de bulunduğu ve google uygulamaları da dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan genel uygulamaların bulunduğu MIUI versiyonudur. China ROM ise sadece Çin’de kullanmak üzere hazırlanmış olan ve bizlerin pek bilmediği ama Çin’de sık kullanılan servislerin bulunduğu (Weibo, youku vs.) dil seçeneklerinin son derece sınırlı olduğu MIUI versiyonudur. Eğer Çin’de yaşamıyorsanız kesinlikle Global versiyon yüklemenizi tavsiye ederim.

Daha ayrıntılı bilgi için : Rehber – MIUI Versiyonları ve Anlamları

Stable ROM ve Developer/Beta (Geliştirici) ROM nedir, farkları nelerdir?
Developer rom -Çin resmi tatilleri dışında- her hafta güncelleme alan, yeni gelişmelerin haftalık olarak yansıtıldığı ve test edildiği dolayısıyla bazı ufak tefek sorunların bulunabildiği roma verilen isim. MIUI ve Android konusunda tecrübeli kullanıcıların bu romu kullanmaları tavsiye edilir.

Stable rom ise haftalık olarak güncelleme almaz. Sabit bir güncelleme aralığı bulunmamaktadır. Bazen ayda bir defa güncelleme gelebilirken bazen bir kaç boyunca güncelleme almaz. Bu romlarda neredeyse hiç sorun yoktur. Sadece stabil olarak çalışan uygulamalar dahil edilmiştir. Genellikle Android ve MIUI konusunda tecrübeli olmayan kullanıcılara tavsiye edilir.

Daha ayrıntılı bilgi için : Rehber – MIUI Versiyonları ve Anlamları

Rom versiyonlarından, hangi rom olduğu nasıl anlaşılır?
Versiyon numarasından bir romun Kararlı mı yoksa Developer (Beta) mı olduğu kolayca anlaşılabilir. Kararlı sürümün versiyon numarası harf-rakam karışımı olur. Developer yada diğer bir deyişle Beta sürümlerde ise önce yıl, sonra ay ve sonra da gün yazılıdır.Ayrıca kararlı bir sürümün yine Çin mi yoksa Global mi olduğunu da anlayabilirsiniz. Çin romlarında versiyon numarası içinde CN harfleri bulunur, Global versiyonda MI harfleri.

MiuiVersiyonlar.png

Fastboot rom nedir ve nasıl yüklenir?
Fastboot ROM kurulumu için aşağıdaki bağlantları ziyaret edebilirsiniz.
Resimli Anlatım İçin : İpucu – Xiaomi Cihazlar İçin Fastboot ROM Kurma.
Video Anlatım İçin : Rehber – MI Flash Tool İle FastBoot ROM Kurulumu

Fastboot ile yükleme yapacaksanız 64 Bit bilgisayarda 64 Bit Mi Flash uygulaması kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. Diğer Mi Flash sürmleri ve 32 bit bilgisayarlarda yapılan işlemler büyük oranda başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. 64 Bit Mi Flash Uygulamasını indirmek için : Mi Flash Tool adresinden “Mi Flash Tool 20160401” sürümünü indirebilirsiniz.

Custom ROM nereden ve nasıl yüklenir?
Global MIUI versiyonlarının yaygınlaşması ile birlikte artık telefonlarınıza sadece Global versiyon kurmanız yeterli olacaktır. Ancak eğer cihazınız için yayınlanan Global versiyon bir ROM yoksa veya farklı özelleştirmeler arıyorsanız Xiaomi çalışanı olmayan geliştiricilerin hazırlamış oldukları ROM’ları kullanabilirsiniz. Bu romları yükleyebilmeniz için öncelikle telefonunuzda bootloader kilidi bulunuyorsa kilidi kaldırmanız ve custom recovery yüklemeniz gerekmektedir. Bu custom romlar ve özellikleri için için bu konuyu inceleyebilirsiniz.

ROM Nasıl Yüklenir? Update (Güncelleme) nasıl yapılır?
Normal şartlarda cihazınızda bulunan güncelleyici uygulamasına girdiğinizde otomatik olarak mevcut son güncellemeyi göstermesi ve yüklemesi gerekir. Eğer güncelleme görünmüyorsa veya yeni bir ROM yüklemek istiyorsanız bu durumda yüklemek istediğiniz ROM dosyasını/Güncelleme paketini indirip telefonunuza kopyalayın. Cihazım > MIUI Sürümü > Güncelleyici/Updater uygulamasına girin sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın. Açılan menüden ‘güncelleme paketini seç’ seçenğini seçin ve indirmiş kopyalamış olduğunuz ROM dosyasını gösterin. Yükleme tamamlandığında telefonunuzu yeniden başlatın. (Ayrıntılı açıklama için tıklayınız)

Videolu Anlatım İçin : Rehber – Updater Uygulaması İle Rom Kurulumu bölümünü inceleyebilirsiniz.

Eğer cihazınızda orijinal ROM yüklü değilse bu durumda güncelleyici uygulamasını kullanarak ROM yükleyemezsiniz. Öncelikle custom recovery (CWM , TWRP vb.) yükledikten sonra recovery ekranından install zip seçeneği ile yükleme yapılabilir ya da yukarıda anlatımı yapılan fastboot yöntemi ile orijinal rom yüklemesi gerçekleştirilebilir.

Telefonumu güncelledim ama güncellemeden memnun değilim eski haline nasıl alabilirim?
Güncelleme sonrasında cihazınızı bir önceki sürümle başlatma seçeneği MIUI 6 sonrası romlarda bulunmuyor. Bu nedenle güncellemeyi geri alamazsınız. Çözüm olarak bir önceki sürümü yeniden yükleyebilir ya da kararlı rom kullanıyorsanız beta roma geçiş yapabilirsiniz. Bir önceki sürümü yeniden yüklemek için bootloader kilidiniz açık olmalı. Eğer kilidiniz açık ise fastboot ile bir öncesi sürümü yükleyebilirsiniz. Diğer seçenek olan beta roma geçiş yapmak için ise beta rom dosyasını telefonunuza indirdikten sonra burada yer alan rehberi kullanabilirsiniz.

Xiaomi yeni cihazlarının pek çoğunda “anti rollback” adı verilen bir güvenlik tedbiri uyguluyor. Eğer cihazınızda “anti rollback” varsa önceki sürümlere dönemezsiniz, dönmeye çalışmanız halinde cihazınız kullanılmaz hale gelecektir.

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS’lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin’de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS’i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS’in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.

Görüşme sırasında ekran kapanmıyor yada açılmıyor kapalı kalıyor.
Kullandığınız ekran koruyucu telefonunuzun yakınlık sensörünün üzerini örtüyordur. Ekran koruyucuyu çıkartıp yeniden deneyin.

Tema yükleyemiyorum?
Eğer MIUI v6,v7, v8 veya v9 kullanıyorsanız telefonunuzdaki temalar uygulaması dışında başka kaynaklardan tema yüklemesi yapamazsınız. MIUI v5 kullanıyorsanız temalar uygulamasında yer alan çevrim içi temalardan seçebilir veya temayı hafıza biriminden yükle seçeneği ile telefonunuzda bulunan .mtz uzantılı dosyaları yükleyebilirsiniz. v6 veya daha sonraki bir sürüm kullanıyorsanız Google Play Store Üzerinde bulunan MIUI Theme Editor uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz. v9.5 ve sonraki sürümler için ise bu konuyu inceleyiniz.

Dışarıdan yükleyeceğiniz temaların cihazınız ile uyumsuz olması halinde cihazınızın açılmayacağını, wipe yani silme işlemleri yapmadan yani cihazınızda yer alan tüm verileri silmeden cihazınızı açamayacağınızı lütfen aklınızda bulundurun ve bu riski kabul ediyorsanız tema yüklemesini gerçekleştirin.

Google Play’den uygulama yüklenmiyor/yarım kalıyor/ Mobil verideyken indirme yapılmıyor.
İndirmeler uygulamasına girin ve ayarlardan mobil veri indirme sınırınızı sınırsız yapın. Android M veya üzeri versiyon kullanıyorsanız Google Play uygulamasına depolama izni vermeniz gerekmektedir.

Tek el moduna nasıl alırım?
Telefonunuzun alt kısmında bulunan sanal tuşlarda en sağdakinden sola doğru (ya da soldan sağa) hızlıca kaydırarak tek el moduna alabilirsiniz.

Yurt Dışında Satılan Xiaomi Ürünlerini Nasıl Alabilirim?
Türkiye’ye posta yada kargo yoluyla, benzersiz kimliğe yani IMEI numarasına sahip hiçbir cihazın yasal olarak girmesi mümkün değildir. Xiaomi telefonlarından bazılarının ülkemizde resmi satışı bulunmaması nedeniyle bu telefonlardan birine sahip olmak istiyorsanız; ya yurt dışı seyahatine gittiğinizde oradan satın alıp yanınızda getirmeniz ya da kaçak olarak satılan cihazlardan almanız gereklidir. Diğer Xiaomi ürünlerinin pek çoğunun (Power Bank, Kulaklık, Kılıf vb.) ülkemize girişinde ise -eğer kişisel kullanım için aldıysanız- her hangi bir sorun bulunmamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için forumumuzdaki Alışveriş Başlığını ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığının İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp, Viber, Gmail, Ezan Vakti vb. uygulamaların bildirimlerini/uyarılarını alamıyorum?
Öncelikle temanızı varsayılan tema olarak değiştirin. Bazı temalar bildirimleri desteklemiyor. Eğer olmazsa Güvenlik (Araçlar) Uygulaması → Güvenlik → Uygulamayı Yönet → İzinler → Otomatik Başlatma yolunu izleyerek uyarı almak istediğiniz uygulamaları ekleyin ve Güvenlik → Pil → Uygulamanın pil tasarrufu → Uygulamaları seçin menüsü altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçin ve arka plan ayarını “Kısıtlama yok” olarak değiştirin. Eğer hala bildirim alamıyorsanız aşağıdaki ayarları da kontrol edebilirsiniz.

 • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kayan Bildirimleri Göster > AKTİF Edin
 • Ayarlar > Bildirimler & Durum Çubuğu > Uygulama Bildirimleri >Uygulama Adı > Kilit Ekranında Göster > AKTİF Edin
 • Ayarlar > Kilit Ekranı > Bildirim Gelince Uyandır > AKTİF Edin
 • Güvenlik Uygulaması > Uygulamayı Yönet > İzinler > İzinler > Uygulama Adı > Açılır Pencere Bildirimleri AKTİF Edin.
 • Güvenlik Uygulaması > Uygulamayı Yönet > İzinler > Otomatik Başlatma > Uygulama Adı >AKTİF Edin
 • Güvenlik > Pil > Uygulamaların pil kullanımını yönet >Uygulamaları yönet seçeneği altından bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçerek “Kısıtlama Yok” seçeneğini seçebilirsiniz.

Bir değer sıkıntı ise Türk Telekom kullanıcılarında yaşanabiliyor. Eğer İnternet hattınızda Aile koruması etkinleştirilmiş ise bildirimleri alamayabilirsiniz. Korumayı kaldırmanızı ve güvenli internet istemiyorum seçeneğini işaretlemenizi tavsiye ederim.

Kişisel Bağlantı Noktası/Hotspot açamıyorum/çalışmıyor?
Hattınız Vodafone ise Ayarlar/Sim Kartlar & Mobil Ağlar/Erişim Noktası Adları bölümünü açın. Altta +Yeni APN simgesine tıklayın. Ad ve APN yazan yerlere Consumer Broadband (veya consumer brand) yazıp kaydedin ve bu APN’yi secin. Telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonum 4G/4.5G uyumlu olarak görünmüyor? 4G/4.5G ağlarına bağlanabilir miyim?
Operatörler cihazınızın IMEI numarasını alarak BTK’dan kontrol ederler. BTK üzerinde cihazınız ne şekilde görünüyorsa operatörünüz kayıtlarında da, operatörünüzün uygulamasında da aynı şekilde görünür. Operatörlerin bir 4G uyumlu cihazlar veritabanı var. Eğer cihaz isminiz bu veritabanında yer alıyorsa uygulamada da 4G uyumlu olarak , yer almazsa uyumsuz görünür. Uyumlu ya da uyumsuz görünmesinin 4G hizmetini almanızla bir ilgisi yoktur yani uyumsuz görünse dahi 4G hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Cihazım üzerinde görünen LTE, 4G, 4.5G sembollerinin anlamları, farkları nelerdir? Neden 4.5G göremiyorum?
Cihazların modellerine göre 4.5G şebekesi farklı isimlendirilebiliyor. Örneğin LTE, 4G, 4.5G, 4G Plus gibi. Bu ifadelerin görüldüğü cihazların hepsi 4.5G şebekesinden hizmet alabilmektedir. (Kaynak)

Arama esnasında ekran kapanıyor, bir daha açılmıyor? Sürekli olarak Kulaklık Alanını Kapatmayın uyarısı görünüyor?

Telefonunuzun ekran üstünde yer alan alanda, hoparlörün yan tarafında telefonun yakınlık sensörü bulunuyor. Arama yapılıp telefon kulağa götürüldüğünde bu sensör yüzünüzü algılıyor ve arama esnasında tuşlara yanlışlıkla basılmasını engellemek için ekranı kapatıyor. Aynı zamanda bu sensör telefonu cebinizde taşırken yanlışlıkla açılıp istenmeyen işlemler yapılmasını engellemek için telefonu sürekli kilitli tutuyor. Eğer ki sensörlerin önü kapanmış ise (kırılmaz cam, toz, kir vb.) telefon sürekli olarak cebinizdeymiş gibi tepki verir ve bu ekranı görürsünüz. Veya arama esnasında ekran hemen kapanır ve çağrıyı sonlandıramazsınız, karşı tarafın kapatmasını beklemeniz gerekir. Çözüm ise sensörleri kapatan engeli ortadan kaldırmak. Ekran koruyucu çıkartabilir, kirlenmişse temizleyebilirsiniz. Eğer ayarları değiştirmek isterseniz de Ayarlar > Kilit Ekranı > Cepte Aramayı Önle (Cep Modu) ayarını kapatabilirsiniz

Cihazım Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 görünüyor, Mi Flash Uygulamasında COM Port olarak görünüyor, Cihazım EDL Modda takılı kaldı vs.?

Cihazın Edl Modda olması bilgisayar tarafından Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 olarak görülmesi veya Mi Flash’ta COM Port olarak tanınması anlamına gelmektedir. Cihazınız bu modda iken ekran her hangi bir görüntü olmaz, sadece bilgisayara bağladığınız bağlantı sesi gelir ve aygıt yöneticisinde Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 olarak tanınır. Bu mod normal şartlarda “brick” olan cihazların kurtarılabilmesi için kullanılan ve sadece cihazın içi açıldıktan sonra “testpoint” metodu ile ulaşılabilecek bir moddur. Güzel yanı cihazınıda donanımsal bir problem yoksa bu mod ile cihazınızı hayata döndürebilirsiniz. Kötü yanı ise bir hata sonucu cihazınız moda girdiğinde cihazınızı kullanamazsınız. İster bilinçli ister bilinçsiz olarak cihazınız EDL Moda girmiş ise cihazınızı 64 bit bilgisayarınıza bağlayıp sürücüleri yükledikten sonra 64 Bit Mi Flash uygulaması ile fastboot rom yüklemesi yapmanız halinde telefonunuz açılacaktır. 64 Bit Mi Flash Uygulamasını indirmek için : Mi Flash Tool adresinden “Mi Flash Tool 20160401” sürümünü indirebilirsiniz.

Temiz kurulum nedir? Neden yapılmalıdır? Nasıl yapılır?

Özellikle ROM değişikliklerinde ve cihazlarınızda yaşadığınız sorunlarda genellikle ilk tavsiye temiz kurulum yapılmasıdır. Temiz kurulum tavsiyesinin birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bir önceki romdan arta kalan dosyaların yeni romunuzla uyumlu olmaması nedeniyle alınabilecek hatalar, cihazınızda sonradan yüklediğiniz uygulamaların yaratabileceği sıkıntılar, yapmış olduğunuz sistemsel değişikliklerin mevcut sisteminizle yaratabileceği uyum sorunları vb. pek çok sorunun çözümü temiz kurulumdur. Bu kuruluma temiz dememizin nedeni cihazınızda yer alan tüm verileri temizleyecek olmasıdır. Yani temiz kurulum öncesinde mutlaka kapsamlı bir yedek almanız ya da verilerinizin tamamından vazgeçmiş olmanız gerekmektedir.

Temiz kurulum yapmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bizim tavsiyemiz Mi Flash uygulamasını kullanarak “wipe all/clean all” seçeneğini işaretleyerek orijinal rom kurmanız yönündedir. Bu yöntem daha önce yapmış olduğunuz sistemsel değişiklikler de dahil olmak üzere telefonunuzu yazılımsal anlamda ilk günkü haline getirir. Bir diğer seçenek ise recovery üzerinden temiz kurulum yapmaktır. Bunun için telefonunuzu kapatıp ses açma ve güç tuşlarına beraber basarak açın ve gelen ekrandan wipe all data seçeneğini seçebilirsiniz. Eğer yapmış olduğunuz recovery değişimi benzeri değişikliklerin kalmasını isterseniz temiz kurulum işlemini TWRP üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda TWRP ekranına girdikten sonra Wipe > Advanced wipe menülerini izleyerek Dalvik&Art Cache + System + Data + Cache seçeneklerini işaretleyerek onaylamanız gerekmektedir.

Telefonumda sürekli reklam görüyorum, nasıl kaldırabilirim?

Öncelikle reklam görmek istemediğiniz uygulamanın kendi ayarları içerisinden reklam gösterme seçeneklerinin kapatılması gerekli.

Mi dosya yöneticisi için:

1. Mi dosya yöneticisini açın.
2. Sol üst köşedeki üç çizgi /Ayarlar /Öneriler ,kısmını kapatın.

Güvenlik Uygulaması için:
1. Güvenliği açın.
2. Sağ üst köşeden ayarlar/Tavsiyeleri alın(en aşağıda) , kapatın.

Reklam tanımlayıcı kapatmak için:
1. Ayarları açın.
2. Ek ayarlar/Gizlilik/Reklam servisleri/Reklam tanımlayıcı, kapatın.

Temizleyici için:
1. Güvenliği açın.
2. Sağ üst köşeden ayarlar/Temizleyici/Tavsiyeleri al, kapatın.

Temalar uygulaması için
1.Temalar uygulamasını açın
2.En alt sağda yüz şeklindeki butona basın
3.Ayarlar/Reklamları Göster(kapatın)

İndirilenler uygulaması için;
1.İndirilenler uygulamasını açın
2.Sağ üst köşedeki 3 nokta olana basın
3.Ayarlar/Önerilen kaynaklar(kapatın)

Müzik uygulaması için;
1.Müzik uygulamasına girin
2.Sol üst köşedeki 3 çizgi olana basın
3.Ayarlar/Gelişmiş ayarlar/Tavsiyeleri al(kapatın)

Tarayıcı uygulaması için reklam kaldırma işlemi;
1.Tarayıcı uygulamasını açın
2.Sağ alt taraftaki 3 çizgiye basın
3.Ayarlar/Gizlilik & Güvenlik/Tavsiyeler(kapatın)

Daha sonra ise Ayarlar/Ek Ayarlar/Yetkilendirme Geri Alma yolunu izleyerek MSA ve Miuidaemon uygulamalarının yetkilerini geri alın.

Farklı ipuçları ve sorun çözümleri için Önemli İpuçları bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

234 comments

 1. fatih civelek dedi ki:

  Hepsiburadadan 12/12/2016 tarihinde almış hızlı gönderi ile almış olduğum Xiaomi Mi 5 (İthalatçı Garantili)-Altın telefon 13/12/2016 tarihinde işyerinde arkadaşıma teslim edildi.Ürünü açıp kontrol ettiğimde telefon ekranının sol üst köşesinde bir karartı vardı hiç birşey yapmadan paketledim iadesini yaptım. Hepsiburada benim tutanak tutmamı, servise gösterip rapor almamı istedi,bende neden uğraşayım bununla alın siz yapın diye bana iade edilen ürünü tekrar servis için firmaya gönderdim. ürünü 13/01/2017 tarihinde bana tamir edip yolladılar sanki benim suçummuş gibi birde yetmezmiş gibi telefonun şarj adaptörünü de yollamamışlar. Aldığıma alacağıma lanet ettirdiler beni.Hiçbir şekilde sorunum çözümü olmadı,kimseye önermeyeceğim bu markayı kesinlikle,tabi sizin için önemi varsa.

  1. Emre dedi ki:

   Çok geçmiş olsun Fatih hocam. Hepsiburada satıcısı ile benzer sorun yaşayan kişilerin şikayetleri maalesef forumumuzda da bulunuyor. Bu tarz sorunların yaşanmaması için sitemiz üzerinden telefon satışlarımız başlamıştır.

   1. YUNUS ERDEM dedi ki:

    selamlar ben mi cloud şifremi unuttuğum içn hiçbirşey ypamıyorum şifreyi sıfırlamaya çalıştığımda böyle bir hesap yok diyor ama aynı numaradan yeni bir hesap açmak istedğimde bu hesap zaten kayıtlı diyor kafayı yiyecem artık lütfen acil iletişime geçin

 2. Birkan dedi ki:

  merhaba,

  2 gün hepsiburada.com dan almış olduğu m Xaomi Mi 5 telefonumda ayarlar menüsünde çift uygulamalar sekmesi yok. bunun bir ayarı varmıdır ?

  1. Emre dedi ki:

   Kullandığınız romla ilgili bir sorun olabilir. Forumumuzda bulunan sahte romlu cihazlara ait rehberlere bakabilirsiniz.

  2. Sumeyra cakmak dedi ki:

   Redmi note 9 pro telefon kullanıcısıyım. Dun itibariyle Android 11 guncellemesini yukledim. Ve telefon resmen mahfoldu. Cok fena kasıyor bu msji bile cok zor yazıyorum şuan. Ve bildirim çubuğundan sacma sapan virus gibi bildirimler geliyo yazılımı guncelle gibi ama reklam ve virus gibi olduğunu düşündüğüm icin direk bildirimi siliyorum. Ve guncellemeden sonra mobil veriyi hicbisekilde kullanamıyorum. Bu durumda napmam gerekiyor

 3. Emre dedi ki:

  Merhaba,

  Kullandığım Xiaomi Mi 5s marka cihazıma bluetooth kulaklık aldım fakat bu kulaklık devreye girdiğinde ekran klavyesi devre dışı kalıyor. Telefon bluetooth kulaklığı klavye olarak algılıyor. Bu konuya ilişkin bir çözümünüz varsa müteşekkir olurum.

  İyi çalışmalar.

 4. Emre dedi ki:

  Merhaba,

  Xiaomi Mi 5s telefonum için almış olduğum bluetooth kulaklık telefonla eşleştiğinde telefonun ekran klavyesi iptal oluyor. Telefon kulaklığı fiziksel klavye olarak algılıyor. Fiziksel klavyeyi iptal etmenin bir yolu var mıdır? Bu sorunun çözümüne ilişkin bilgi verirseniz sevinirim.

  İyi çalışmalar.

  1. Yeliz dedi ki:

   Mi 9t kullaniyorum 1.5 yildir dun telefonu sarja taktigimda hata verdi sarj etmedi hic sabah tekrar denedim sanki temazsizlik varmis gibi bir ediyor bir etmiyor.Sarj kablosuda garanti dahilindemi yada neyden kaynakli boyle bir sorun cikarir simdiden teşekkürler

 5. mehmet dedi ki:

  merhaba, bir tane bileklik aldım, 30 adım atmamışımdır ancak 150 adım 98 mt yürüdünüz diye gösteriyor. bi ayar falanmı yapmam gerekiyor anlamadımki. şayet böyleyse hiç bir amaç yerine gelmeyecekki. yardımcı olurmusunuz lütfen..

  1. Emre dedi ki:

   Bilekliğinizin markası, modeli ve sürüm numarası ile birlikte bilekliğiniz için kullanmış olduğunuz telefon uygulaması bilgilerini yazarak forumumuzda konu açmanız halinde ilgili arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.

 6. Halim Şekerci dedi ki:

  Selamlar,
  Öncelikle ucuz ve kaliteli ürünleri ülkemizde satışa sunduğunuz için teşekkür ederim.Mi5 prime modelini yetkili satıcınız cepport tan almak istedim.Ancak taksitli satış seçeneği bulunduğu halde taksitli satış seçeneğinin sadece firmalara yapıldığını öğrenince üzüldüm.Takdir edersiniz ki taksitli satış hem alıcı olarak bizi üzmez, hem de üreticilerin ürünlerini daha fazla satmalarını sağlar.Aynı seçeneğin bireysel müşterilere de sağlanması dileğiyle!
  İyi çalışmalar
  Halim Şekerci
  535 582 25 58

  1. Emre dedi ki:

   Teşekkürler Halim Bey,

   Yasal sınırlamalar nedeniyle cep telefonlarında satış esnasında maalesef taksit yapılamıyor ancak satın alan pek çok arkadaşımız ödemeyi gerçekleştirdikten sonra bankaları ile iletişime geçerek taksitlendirebildiklerini belirtiyorlar.

 7. Eray dedi ki:

  Meraba redmi note 4 telefonumun romu china rom sayisi da 5 haneli ama ben buna romu yukluyemedim biri yardim edebilir mi?

 8. sami dedi ki:

  Ben bu siteden m5 prime almak istiyorum fakat garantisi benim için çok önemli. İstanbulbulda bayiniz varmı varsa adresini gondere bilirmisiniz .cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler

  1. Emre dedi ki:

   Mimar Kemalettin Cad. Gencten İş Merkezi Kat:3 No:56 Sirkeci/İstanbul adresinden bize ulaşabilirsiniz.

   1. Saadet dedi ki:

    Benim de bi sorum olacak ben de hepsi buradan aldım ama garantili olarak kimi aradiysam ilgilenmediğini dile getirdi şimdi benim söyle bi sorunum var tlf üstünde kırılmaz cam olmasına rağmen telefonun cami kırıldı tamm ben garanti yapsın demiyorum en azından ilgilensinler başka yere de götürmek garanti devre dışı kalsın da istemiyorum ne yapabilirim yardımcı olur musunuz

    1. Emre dedi ki:

     Haklısınız, maalesef hepsiburada müşteri hizmetleri oldukça eksik kalıyor… Cihazınızla beraber gelen garanti kartında yetkili servisin iletişim bilgilerinin olması gerekli. Yetkili servisiniz ile iletişime geçerek ekran değişiminin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

 9. ERCAN DOĞAN dedi ki:

  Merhaba, akıllı bileklik almak istiyorum ancak şık da durmasını istiyorum bu nedenle mi band 2 almakta karar kıldım ancak cihaz özelliklerinde alarm olmadığını gördüm. mi band 1S modelinde titreşimle uyandırma olduğu özellik sayfasında açıkça belirtilmiş ama üst modeli olan band 2 de belirtilmemiş. konu hakkında detaylı bilgilendirme yapmanız rica olunur.

  1. Emre dedi ki:

   Mi Band 2 modelinde de alarm bulunmaktadır.

 10. RIDVAN dedi ki:

  Mesaj yazmak için açılan menüde mesaj yazmak için harf menüsü tıklamama rağmen çoğunlukla açılmıyor. Birde ekran uyku modunda ekrana çift tıklayınca uyanmıyor. Düğmeye basınca ancak açılıyor buda zaman zaman oluyor.

  1. Emre dedi ki:

   Cihaz ve sürüm bilgisi eklerseniz daha net bir cevap verebilirim ancak bahsettiğiniz sorun klavyeden kaynaklı gibi görünüyor. Google play store üzerinden farklı bir klavye yükleyebilirsiniz.

 11. RD dedi ki:

  Merhaba,
  GG dan xiaomi Redmi 3s telefon almayı düşünüyorum fakat internet üzerinde bu firmanın yorumlar çok çok kötü. Teknik servisin zaten tam bir rezalet oldugu söyleniyor. ki bunu söyleyenler bir kaç kişi değil. Birde sitenizden satış yaptıgınız telefon (gg üzerinden) global roomlu mu ?
  Bu konulardaki görüşlerinizi merak etmekteyiz.

  1. Emre dedi ki:

   Evet telefonlarımız orijinal global romlu olarak gönderilmektedir. MYS firmasının yaşamış olduğu sıkıntılar LG cihazlarla ilgilidir. Xiaomi ile ilgili olarak firma kaynaklı bize iletilen bir sorun bulunmamaktadır ancak her hangi bir sorun yaşamanız halinde alışveriş platformumuzda yer alan iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilir ve sorununuzun çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

   1. Lpo dedi ki:

    Merhaba Emre bey bu site üzerinde satışı yapılan her telefonun xiaomi türkiye garantisi varmı? Veya poco x3 pro’nun?

  2. Hasan Hüseyin HALICI dedi ki:

   redmi 8 note telefonu açınca pil şarj simgesi gibi bişi çıkıyo ve açılmıyo çözümü varmı

 12. Aynur dedi ki:

  Merhaba note 3 cihaz kullanıyorum xiomi band aldım akıllı bileklik ama cihazımla eslesmiyor. Ne yapmalıyım?

 13. merve dedi ki:

  iyi günler xiaomi telefeon almayı düşünüyorum ama bundan önce farklı marka bir telefonumu 2 kere ekranının üzerine düşürdüm ve birinde iç ekran birinde ana ekran kırıldı. şimdi de telefon almaya korkuyorum. acaba ekran kalitesi nasıl ya da ekran kırılırsa nasıl yardımcı olabilirsiniz. ücretleri ne kadar oluyor ekran değişimlerinin? bir de arkasının cam olması dezavantaj değil mi? daha çabuk kırlmaz mı? son bir şey daha sormak istiyorum mi5 prime mı yoksa mi max mı almalıyım kararsız kaldım?

 14. Mehmet Said Macit dedi ki:

  Merhaba Mi5 ve mi5 primein sar degerini ogrenebilir miyim bu konuyla ilgili cok farkli degerler yaziyor farkli sitelerde.Tesekkurler

  1. Emre dedi ki:

   Resmi olarak yayınlanan dokümana aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

   https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi5-resmi-sar-degerleri-dokumani.12659/

 15. Ahmet dedi ki:

  İyi günler,Xiaomi MI6 telefonunun Türkiye’ye satışa sunulma tarihi ne zaman? Teşekkürler

 16. AHMET BAYAR dedi ki:

  Bir haftadır Redmi Pro 64 GB kullanıyorum. Aldığım gün bir kilitlenme vakası yaşadım. Plak takılmış gibi ses çıkarttı ve kendine müdahale ettirmedi. Sonra kendiliğinden kapandı açıldı, normale döndü. Şimdi her gün önce kilitleniyor, yani hiç bir yeri çalışmıyor sonra kendini kapıyor açıyor. Günde bir iki defa bunu yapıyor. Oldukça tedirginim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

  1. Emre dedi ki:

   Sıkıntının yazılımsal olduğunu ve yeni rom yüklemesiyle düzelebileceğini düşünüyorum. Forumumuzda sorununuzu belirten bir konu açmanız halinde ilgili arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.

 17. Nurettin dedi ki:

  Merhaba mi5 kullanıcısını bu gün 05.05.2017 tarihinde telefonda güncelleme olduğunu gördüm. Yeniden başlat dedi.bende yeniden başlattıkları sonra televizyona dalmış. Telefon kapanmış açtığımda yabancı dilde bir şeyler yazıyordu. Biraz kurumlarından sonra telefon açılmıyor. Yeniden mi hesabından giriş yap diye yazı çıktı. Telefon geldiğinde mi hesabı artırıyor. O hesabın adında şifresini hatırlamıyorum. Bana yardımcı olurmusunuz.

  1. Emre dedi ki:

   Mi hesabına ait şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Telefonların çalımasına karşı getirilmiş bir güvenlik önlemi.

 18. eNgİn dedi ki:

  Merhabalar
  MI 6 telefonların Türkiyede satış tarihine zaman acaba ?

  1. Emre dedi ki:

   Mi6 modelini getirmek için çalışmalarımız devam etmekte ancak henüz geliş tarihine ilişkin net br şey söyleyemiyoruz…

   1. Volkan dedi ki:

    Emre Bey Merhaba,
    Mi Türkiye’nin iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz? Yaşadığım çok büyük bir sorunu paylaşmak istiyorum.

    1. Emre dedi ki:

     Merhaba Volkan Bey, iletisim@miuiturkiye.net adresine mail gönderebilirsiniz.

 19. Volkan dedi ki:

  Emre Bey Merhaba,
  Mi Türkiye’nin iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz? Yaşadığım çok büyük bir sorunu paylaşmak istiyorum.

  1. Emre dedi ki:

   iletisim@miuiturkiye.net adresine mail gönderebilirsiniz.

 20. ali cemal kolcuoğlu dedi ki:

  Emre Bey Merhaba, Türkiye garantili Mi Max 64gb cihazım var. Bu cihazı rootlamak ve içindeki kullanmadığım google uygulamalrını vs devre dışı bırakamak istiyorum, boobloader kilidini açarsam garanti dışı kalır mıyım?

 21. tolga dedi ki:

  Mİ 5 S aldım ayarlarını yaptım yalnız usb baglantısını yapamıyorum teli pc ye baglıyorum usb baglanmıyor cıkmıyor yapamadım bir türlü birde msj ayarlarını nerden yapabiliyoruz bir türlü bulamadım bu iki ayarı ya lütfen yardım !

  1. Emre dedi ki:

   Bildirim çubuğunuaşağya çekip MTP olarak bağlayınız.

   1. Tuğçe dedi ki:

    Merhaba , Miband 2 aldık 2 adet. Biri gayet düzgün çalışıyorken diğeri hiç bir bildirim olmamasına rağmen kendi kendine titriyor. Sebebi nedir ?

 22. berg dedi ki:

  merhaba
  xiaomi red mi pro kullanıyorum 1.5 aydır. Çok guzel bir telefon.çok severek aldım. Ancak rom konusunu ile ilgili cok bilgili değilim. Şuan telefondan banka hesaplarımı kullanamıyorum.korkuyorum. Bu urun ne derece guvenilirdir?

  1. Emre dedi ki:

   Redmi Pro için orijinal global rom yayınlanmadı dolayısı ile cihazınızı Türkçe kullanıyorsanız üzerindeki yazılım orijinal değildir ve güvenlik açıkları bulunması olasıdır.

 23. ayça dedi ki:

  mi band 2 iphone 7 plus ile eşleşmiyor mu? eşleşiryordu ancak artık eşleşmiyor ne yapmam gerekli acaba ? şimdiden teşekkür ederim cevaplar için

 24. ayça dedi ki:

  iyi günşer mi band 2 bilekiğim iphone 7 plus ile eşeşmiyor mu? Eşleşiyordu ancak artık eşleşmiyor.şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

 25. güner demirel dedi ki:

  parmak izi okuyucu
  Merhabalar,
  mi5 pro kullanıcısıyım. Dünden bu yana parmak izi okumaz oldu. Bunun üzerine, mevcut parmak izini silip yeniden ekleyim dedim. Önce bir iki denemede başarısız uyarısı verdi. Sonra ise ayarlar içinde “parmak izi” bölümü yok oldu, bulunmuyor. Fabrika ayarlarına dönmenin dışında bir yol var mıdır?

 26. bekir dedi ki:

  cihazım redmi note2 cihaz kilitlendi cihazı etkinlestirmek için mi hesap kimliği istiyor onu nerden bulucam ayrıc telefonuma gelen mesajları göremiyorum

  1. Emre dedi ki:

   Mi Hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor.

 27. serhan korkmaz dedi ki:

  iyi günler benim aylardır şöyle bir sorunum var her güncellemede düzelecek diye bekliyorum ama hala düzelmedi telefonda bir uygulama açıkken başka bir uygulamaya geçiyorum veya ana ekrana dönüyorum daha sonra son olarak açık bıraktığım uygulamaya döndüğümde uygulama kapanmış oluyor yeniden başlatmak zorunda kalıyorum özellikle navigasyonla yol bulmam gerektiği zaman navigasyon açık ama ana ekrana dönüyorum bir süre sonra navigasyonda kapanıyor kendiliğinden bu internet tarayıcısı dahil tüm uygulamalar için geçerli uygulamaların hepsinin otomatik başlatmasınıda açtığım halde düzelmedi çözümü nedir acaba
  bir ikinci sorunda usb telefonu görmüyor

  1. Emre dedi ki:

   Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri altında yer alan arka plan işlem sınırını varsayılan olarak ayarlamanız gerekemekte.

 28. EMİN dedi ki:

  xiaomi mi 5 s plus kullanıyorum android 6 var yeni güncelleme ne zaman gelir direk 8 olmucak okuduğum kadarıyla bilgi verebilirmisiniz.

 29. batıhan özdemir dedi ki:

  merhabalar, ben de hepsiburada.com dan mi 5s siparişi verdim. daha önce herhangi bir rom root tecrübem olmadı telefon geldiğinde ne yapmam gerekiyor güncellemeleri yenilikleri kaçırmamak için, teşekkürler

  1. Emre dedi ki:

   Eğer telefonunuz global sürüme sahip ise her hangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

 30. Zafer canbaz dedi ki:

  Mi mix kullanıyorum. Ekran kırıldı. Değiştirme fiyatı nedir acaba

  1. Emre dedi ki:

   Ekran değişimi için yetkili servisinizle iletişime geçebilirsiniz.

 31. Hasan hüseyin dedi ki:

  İyi günler yaklaşık üç ay önce aldığım ve memmuniyetle kullandığm mi 5 uygulama kilidini değiştirmediğim halde kabul etmiuor hiç bir işlem yapamiyorum hiç bir uygulamamı açamiyorm ne yapmalıyım?

  1. Emre dedi ki:

   Kilit ekranında yer alan şifremi unuttum butonuna tıklayarak mi hesabınızla şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

 32. Fırat dedi ki:

  Merhabalar mi 3 kullanıyorum ekranı kırıldı ve ekran değişimi yapıldı değişimden sonra arama yaptığımda ve görüşme esnasında ekran kararıyor çözüm var mı acaba. Arama tuşuna bastıktan sonra ekran kararıyor ve hiç bir tuş çalışmıyor

  1. Emre dedi ki:

   Ekran değişimi esnasında yakınlık sensörü zarar görmüş gibi görünüyor. Ekranınızı değiştirttiğiniz servisle iletişime geçerek sorununuzu çözebilirsiniz.

 33. Muhammed dedi ki:

  Yurtdışından xiaomi alabilme durumuna sahibim imei kayıt yapmama gerek varmı kimisi bu ürünleri direk kullanabildiğimi söylüyor kayıt yapma şansım yok direk kullanılabilirse alacağım yardımcı olurmusunuz bu konuda.

  1. Emre dedi ki:

   SIM kart girişi bulunan cihazlar IMEI kaydı yapılmadan ülkemizde 4 ay süre ile kullanılabilmektedir ancak 4 aydan sonra kullanıma kapatılmaktadır.

   1. Emre R dedi ki:

    Yurt dışından aldık diyelim Imeı kaydı yaptırdık veya yaptırmadık türkiyede garantisi devam eder mi burada garanti hizmetlerinden yararlanabilirmiyiz.

 34. Yahya dedi ki:

  Merhaba ben gear best sıtesınden uluslararası mi 6 sipariş verdim
  acaba bır sıkıntı oluşurmu .yani globalle farkları nelerdir ? yardımcı olursanız sevinirim …

  1. Emre dedi ki:

   Evet oluşur. Her şeyden önce ülkemize kargo yoluyla cep telefonu getirilmesi mümkün değil. Yani gümrükten geçmeyecektir.

 35. lütfiye karaaslan dedi ki:

  merhabalar 2 tane xiaomi mi 6 aldım birinde sim kart etkinleşritildi çalışıyor fakat diğer telefonda sım kart takıyorum sinyal yok gösteriyor çözümünü bulamadım yardımcı olur iseniz sevinirim teşekkürler

  1. merhabalar xiaomi mi 5 telefonum servisten geldi sim kart takıyorum sinyal yok gösteriyor çözümünü bulamadım yardımcı olur iseniz sevinirim teşekkürler

 36. Yağız Güncel Karaca dedi ki:

  Neredeyse her şeyi okudum fakat,
  Çinden mi6 aldım ve tahmin edebileceğiniz üzere çoğu şey çince ve ingilizce olarak kullanabiliyorum. google a ilgili hiçbir şey kullanamıyorum.
  Mi nin sitesinden global rom diye MIUI 8.5 | Stable (NCACNEG) indirip yükledim fakat hiçbir şey değişmedi. Zaten kodun arasında CN yazıyor görebileceğiniz üzere. Bootloader Kilidi için msj gönderdim ve onaylandı. Flash unlock ı da indirdim bilgisayarıma, Fastroot a da girdim fakat sanırım Stable olduğu için %99 da hata veriyor ve unlock yapamıyorum. Lütfen yardım edin çünkü telefonu aldım kullanamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Emre dedi ki:

   Unlock esnasında almış olduğunuz hataya ilişkin ekran görüntüsü ile forumumuzda konu açmanız halinde ilgili arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.

 37. Tunç Işın dedi ki:

  İyi günler dileğiyle… 4a model çift hatlı akıllı telefon aldım. Yüklü olan e-mail programı çalışmıyor (üzerine bastığımda açılmadan geri kapanıyor). Sorun sistem güncellemesi yapmadan önce de vardı, sonra da devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Emre dedi ki:

   Yeniden rom kurulumu yapmanız çözüm olacaktır ancak sizi çok uğraştıracağı için bunun yerine Gmail uygulamasını kullanmanızı tavsiye edebilirim.

 38. Durmuş dedi ki:

  Merhaba mi max 2 ile çekilmiş videoları oynatirken ses bozulmaları oluşuyor (dalgalanmalar oluyor ). Ayrıca bazı durumlarda telefonda arayan kişinin sesindede bozulmalar oluşuyor. Bu durum nedendir… Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 39. dilara dedi ki:

  merhaba;
  2 gün önce yeni bir mi 6 satın aldım. ancak telefonda mi message seçeneği bulunmuyor. bunun için bir şey yapılabilir mi?

  1. Emre dedi ki:

   Mesajlar uygulamasına girdikten sonra menü tuşuna uzun süreli basınca açılan Mesaj ayarlarından Mi Mesajı aktif hale getirebilirsiniz.

   1. dilara dedi ki:

    Cevabınız için çok teşekkür ederim. mesaj ayarlarının içinde mi mesajını aktif edebileceğim menü yok. bu romla ilgili olabilir mi? mesaj ayarları direk görünüm ayarları ile başlıyor.

 40. Sefa dedi ki:

  Gg üzerinden xiaomi redmi not 4 global versiyon aldım 4.5g uyumlu olarak görünüyor ama Turktelekom hattimda uyumsuz olarak gözüküyor bu yüzden Turkcell’e hat taşıma talebinde bulundum acaba bu oparatorde çalışır mı + bandı 20 yıl açabilir miyiz

  1. Emre dedi ki:

   Operatörünüze ait müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek durumu ısrarlı bir şekilde açıklamanız halinde isteğinizi gerçekleştireceklerdir.

 41. Berk Yıldız dedi ki:

  Merhabalar cepport’un kendi mağazasından gidip aldığımızda herhangi bir taksit yapılabiliyor mu?

  1. Emre dedi ki:

   Maalesef yasal düzenlemeler nedeniyle cep telefonlarına taksit yapılamamaktadır.

 42. mustafa bozkurt dedi ki:

  Merhaba
  suudi arabistandan mi A1 getirtiyorum arkadaşıma acaba global versiyon değilse türkiyede bu versiyonu yükleme olanağım olur mu ? Çok makbule geçicek bi cevap verirseniz boşuna almak istemiyorum eğer sıkıntı oluyor ise. Çok teşekkürler şimdiden.

  1. Emre dedi ki:

   Mi A1 sadece global olarak üretilen bir cihazdır.

 43. recep dedi ki:

  merhaba. xiaomi mi5 telefona sahibim. telefonum bir anda açılmaz oldu. pil şarj oluyor. fakat telefon herhangi bir şekilde açılmıyor. Pil arızalı olabilir mi. Ne yapabilirim. Deneyebileceğim basit yöntemler var mıdır. Yazılım atılması sorunu çözebilir mi. Çözerse yazılımı nasıl indirip atabilirim.

  1. Emre dedi ki:

   Telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda aygıt yöneticisinde değişiklik oluyor mu? Telefonunuz ne olarak görünüyor?

 44. ayshan dedi ki:

  Salam. 4x kullanıcısıyım. Ekranın açık kalması zamanını uzatmak istiyorum. Bunu nasıl yapa bilirim. Lütfen yadımcı olun.

  1. Emre dedi ki:

   Ayarlar/Kilit Ekranı altından uyku süresini uzatabilirsiniz.

 45. mustafa dedi ki:

  a101de satılan Redmi4a aldım. “hücresel ağa erişilemiyor. mobil ağ kullanılmıyor” hatasıyla karşılaşıyorum. Kafasına göre sinyal bi alıyor bi almıyor! Başka hat takyım aynı, şehrin başka yerlerinde aynı soru. Bun telefonda sinyal sorunu var gibi.

  1. Emre dedi ki:

   Telefonunuzu yetkili servisine yönlendirmenizi tavsiye ederiz.

 46. Samet dedi ki:

  Eski telefonum bozuldu normal olarak programdan çıkış yapamadım. Yeni telefonuma yedekleri çektim fakat Mi Fit programı eski kaydı görmesine rağmen, Mi Band 2 bilekliği eşleştiremiyor (Eşleştirilemedi, müşteri hizmetleri ile iletişime geçin) uyarısı alıyorum. Bunun sebebi nedir ?

  1. Emre dedi ki:

   Yeni cihazınızdaki Mi Fit uygulamasında aynı Mi Hesabı ile oturum açmanız gerekmektedir.

 47. veli dedi ki:

  iyi günler yeni mi 4 aldım ana ekrana menü tuşu ekleyebilir miyim ayarlarda bulamadım

  1. Farklı bir launcher yükleyerek bu işlemi yapabilirsiniz.

 48. Ufuk dedi ki:

  merhaba Xiaomi Mi Band 2 Akıllı Bileklik aldım, iphone7 ile kullanıyorum… genel olarak memnunum tek sorun dışında… bileklik telefon ile programdan çıkış yapıp tekrar girmeden veya bluetooth u on/off yapmadan bağlanmıyor… her seferinde böyle birşeyi yapmak zorunda olmak çok kötü… ve anlamsız… belli ki bir sorun var.. birine hediye almak istiyorum ama bu şekilde kullanmas çok zor, bu yüzden alamıyorum…ne yapabilrim? nasıl çözerim bu sorunu? destek alacka yer de bulamadım bu arada ürün için 🙁 teşekkürler

 49. Metin dedi ki:

  Merhaba xiaomi redmi 4x telefonuma fine blue Bluetooth kulaklığımla bantı kuramıyorum ne yapmalıyım?

  1. Bu kulaklığı eşleşme moduna almanı gerekli elimizde olmadığı için tam olarak nasıl o moda girebileceğiniz hakkında bir fikrimiz yok.

 50. GÖKHAN BERKTAŞ dedi ki:

  arkadaşlar merhaba, benim sıkıntım şu şekilde, mi6 kullanıcısıyım ve mesaj yazarken klavye üzerinde bir çok harf eksik, eksik olanları nasıl kullanabilirim? konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

  1. Farklı klavyeler yükleyiniz. Önerimiz google klavyedir.

 51. Soner seref dedi ki:

  Merhaba.a101den redmi 4x 32gb telefon aldım.bu telefonlar hakkında pek bişey bilmiyorum.yeni alınan telefonlarda ne tür işlemler yapılması gerekiyor.rom yüklemek gerekiyor mu.

  1. Herhangi bir işlem yapmadan güzel günlerde kullanabilirsiniz.

 52. AHMET BAYAR dedi ki:

  Hepsiburada.dan Nisan 2017 tarihinde aldığım xiaomi Redmi Pro daha gün kilitlenmeye başladı. Biraz bekledikten sonra garantiye gönderdim. 20 gün sora geldi. Fakat hiçbir değişiklik yoktu. Arayıp sordum tekrar göndermemi söylediler. Fakat telefonla çok işim var bir 20 gün daha beklemem mümkün değildi. Ayrıca geçen sefer düzeltilmeyen hatanın bu sefer neden düzeltileceği de belli değildi. İthalatçı firmayı arayıp ürünü iade etmek istediğimi söyledim. Fakat iade almadıklarını garantiye göndermemi söylediler. Ayrıca çok da kötü davrandılar.
  Neticede telefon elimde kaldı. Sık sık kilitleniyor, kendine reset atıyor. Bu şekilde idare ediyorum. xiaomi alacak en az 10-15 kişiye mani oldum. Mani olduklarım da başkalarına mani oldu. Bunu kendime vazife edindim. Elimden geldiğince hem birebir konuşmalarla hem internet üzerinden elimden ne gelirse yapıyorum. Kimse bu marka ürünü almasın.

 53. Didem dedi ki:

  Merhabalar
  Samsung s6 telefonumdan mi6 ya gecis yapacagim ama tum.verileri nasil aktarabilirim.saglikli.olarak.
  Tesekkurler

  1. Emre dedi ki:

   Rehberiniz ve uygulamalarınız için Google hesabınıza bağlı olan servisleri kullanabilirsiniz. Fotoğraf, video vb. diğer verileriniz için ise Play Store üzerinde bulunan Mi Drop uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz.

 54. İbrahim YALTIRAKLI dedi ki:

  Çağrı geldiğinde arka fener ışığının yanmasını istemiyorum ne yapmalıyım

  1. Emre dedi ki:

   Ayarlar/Sistem Uygulamaları/Telefon/Gelen arama ayarları altından telefon çaldığında yakıp söndür seçeneğini kapatabilirsiniz.

 55. Metin volkan dedi ki:

  Merhaba, Mi 5 prime var bende. İnternet paylaşımı yapıyorum. Tablet veya başka bir telefon ile bağlantı oluyor. Fakat download yapmıyor. WhatsApp dan yazışma yapılıyor. Fotoğraf indiriliyor. Playstore dan indirme yapmıyor. Kısacası indirme yapmıyor. Çözüm uretirmisiniz

  1. Emre dedi ki:

   Forumumuzda bu sorunu yaşayan kullanıcılarımızın açtıkları konularda önerilen çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

 56. Mustafa dedi ki:

  global rom olarak Türkiye de satılan mi6 almış olsam, yurt dışına (Almanya) gittiğimde oradaki alman hattı ile kullanım yapabilir miyim? telefonun kullanıma kapanması gibi bir durum olur mu yada ek ödeme vs. gibi bu konuda bilginiz var mı ? teşekkür ederim.

 57. Mustafa Genç dedi ki:

  Merhaba size bir sorum olacaktı yeni xiaomi mi a1 aldım bir güncelleme geldi december 2017 1084.9 MB lık ama aralık ayındaki güncelleme sorunlu deniyor ocak ayında yeni yayınlanmış bir güncellemeyi ben aralıktakini yüklemeden yükleyemiyommu

  1. Emre dedi ki:

   Yükleyebilirsiniz.

 58. semih dedi ki:

  iyi çalışmalar ben dün xiaomi note 5a prime telefon aldım bunu bilgisayara takıyorum şarz oluyor ama yükleme yapamıyorum nasıl yükleme yapabilirim

  1. Emre dedi ki:

   Dosya aktarımı yapmak istiyorsanız bildirim çubuğunda bulunan sadece şarj yazısına tıklayıp MTP olarak değiştirebilirsiniz.

 59. Egemen dedi ki:

  Merhaba mi mix kullanıyorum miui 9.2 gelmedi global 9.0 sürümü yüklü ne yapabilirim bulamadım indirme linkini de. Bir sorum daha olacak telefonda konuşurken karşı tarafın sesi kendisinde yankı yapıyor ve benim sesim boğuk gidiyor ama hoparlör e alınca sorun kalmıyor ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim

 60. Yiğit dedi ki:

  Xiaomi Redmi Note 4 kullanıyorum.Mobil veri açık gözükmesine rağmen hiç bir uygulamayı kullanamıyorum. Wifida herhangi bir sorun yok ama mobil veri çalışmıyor

  1. Emre dedi ki:

   Güvenlik uygulaması içerisinde bulunan veri yönetimi seçeneklerini kontrol eder misiniz?

 61. Ayhan dedi ki:

  Yi dome kamera satışınız var mı?Ayrıca bu cihazlarında arıza onarımını yapıyor musunuz?

  1. Emre dedi ki:

   Yi Dome Kamera şu an için stoklarımızda bulunmuyor maalesef.

 62. Rasim dedi ki:

  iyi aksamlar ben sizden redmi 5 plus global version almak istiyorum yardimci ola bilirmisiniz lutfen

 63. Mehmet emin dedi ki:

  Selamün aleyküm redmi note5a telefonumu bir hafta önce aldım . Sesi gayet güzel ama . Çift hoparlör ün sol tarafı çalışmıyor ayar kısmından yapiliyormu yoksa bozukmu iyi akşamlar .

  1. Emre dedi ki:

   Cihazınızın alt tarafındaki boşluklardan sadece bir tarafında hoparlör bulunmaktadır.

 64. Ocbe dedi ki:

  Sim aktive edilemiyor. Diyor mesaj gönderiyorum faturam artıyor fakat hala sim aktive edilmiyor mi 6 64 GB yardımcı olursanız sevinirim

 65. ceyda dedi ki:

  merhaba android sifrenizi girin diye bir ekran açıldı şifremi hatırlamıyorum 5 yanlış girdiğinizde cihazınız silinecek diyor ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz

 66. Ali dedi ki:

  Mrb. Redmi note 4 aldım bir aydır kullanıyorum telefon arama tuşları Türkçe desteklemiyor sanırım mesela arama yapmak için “Şükran” yazıyorum çıkmıyor illa rehberden bulup arama yapmam gerekiyor, bu sorunun çözümü varmı

 67. ilhan börekçi dedi ki:

  iyi günler. hepsiburada nın kendisinden almış olduğum powerbank arızalandı. hepsiburada ya tamir için yolladığımda darbe sonucu garanti dışı diye geri iade ettiler. powerbank uzun süredir elimde fakat arasıra kullanıp kutusunda saklarım. nokta kadar çizik veya darbe yok. bakmadan baştan savıyor hepsiburada. ürün garantili orjinal diye satıyorlar. ürünü aldığımda mi nin sitesinden sorgulattım orjinal ürün fakat hepsiburada garanti konusunda kıllık çıkartıyor. bence hepsiburada artık çöküş döneminde. powerbanka bakacak xianomi yetkili servis yokmu acaba.

 68. mustafa salman dedi ki:

  telefon ekranı sürekli dokunuyormuşum gibi algılıyor deliriyor bunun sorunu nedir

 69. ismail dedi ki:

  3 gün önce redmi note 5a prime aldık ancak ön kamera çok beyaz çekiyor .arka kamera ayarı var ancak ön kamera ayarı yapılamıyor renk konusunda.fazla beyaz ve renksiz.TÜM SERİDE VAR MI YOKSA ARIZALI ÜRÜNMÜDÜR?

  1. Emre dedi ki:

   Büyük ihtimalle sisin ürününüz arızalıdır. Cihazınızı yetkili servise yönlendirmenizi tavsiye ederiz.

 70. Erdal dedi ki:

  Xiaomi redmi note 4 aldim carefursa da kulaklik yok neden

  1. Emre dedi ki:

   Xiaomi telefon modellerinin kutu içeriğinde kulaklık bulunmamaktadır.

 71. Samet dedi ki:

  Merhaba ben redmi 4a almayı düşünüyorum ama bu cihaz güncelleme almio diolar yada alıyosada nasıl yükleyebiliriz cevaplarsanız sevinirim kolay gelsin

  1. Emre dedi ki:

   Orijinal global yazılım yüklü bir cihaz almanız halinde güncelleme alacaksınızdır.

 72. Nur dedi ki:

  Dün mi resmi 4a ya güncelleme yaptım ve sorun oluştu .telefon açılıyor ama 4sn sonra yeniden başlatıyor kendini ne yapmalıyım

 73. onur dedi ki:

  merhaba mi6 128gb cihaza sahibim şuan 9.2.3.0 rom yükle ota ile kurdum ve menun degğilim bildiremler gelmiyor bu roma geçmeden önce hiç sorunum yoktu eski roma yada yeni çıkan bir roma nasıl geçebilirim bir çok şey denedim olmadı unlock programında hata alıyorum ayarlar bölümünde 86006 hatası alıyorum yardımcı olurmusunuz

 74. Mesut dedi ki:

  Merhaba gittigidiyordan redmi 5 plus aldım kamera kaydı yapıyor ancak videoyu oynatmıyor Ayarlar menüsünden izin ver diyor öyle bir seçenek bulamıyorum

  1. Emre dedi ki:

   Güvenlik uygulaması içerisinde yer alan izinler bölümünden gerekli izinleri verebilirsiniz.

 75. Nuri dedi ki:

  Merhaba bootloader açık imei değişimi yapıldı twrp kurulu. Bootloaderı tekrar kilitlense global romda Format atınca imei sıfırlanmaya devam eder mi?

  1. Emre dedi ki:

   IMEI değişimi yapılmış cihazlarda fabrika verilerine sıfırlamanız halinde IMEI bilgilerini kaybedersiniz.

 76. yasin dedi ki:

  merhaba note 5a aldım google gmail acmak istediğimde ”google sunucularıyla iletişim kurulurken bir sorun oluştu” hatası alıyorum neden kaynaklı olabilir. telefonun mobil verisi acık wifi de baglı olmasına rağmen yapıyor

 77. Emrah dedi ki:

  Merhaba ben Xiaomi redmi not 4 kullanıyorum benim telefonum dokunmatiği kaç gündür kendi kendine çalışıyor uygulamaya giriyorum kendisi çıkıyor bide yeni başlayan bir sorun arka kameraya fotoğraf çekiyorum galeriye girince fotoğraf yan gösteriyor bu tür sıkıntı yaşayan oldu mu yada yardımcı olabilecek var mı?

 78. ahmet dedi ki:

  remi 5a bildirim çubuğundaki (dön.kap ) ne için kullanılıyor. Ayrıca kilit ekranı duvar kağıdı döngüsündeki telefon üzerinde gelen değişken duvar kağıtlarını bilmeyerek sildim sanıyorum 2 tane kaldı yeniden eski haline nasıl getirebilirim.iyi çalışmalar.

  1. Emre dedi ki:

   Ekranınızın otomatik olarak yatay/dikey konumda kullanılabilmesi için eklenmiş bir ayardır.

 79. ibrahim dedi ki:

  sayın yetkili
  redmi 4 kullanıcısıyım ve kendi iş e postamı ekleyemiyorum hata veriyor bu konuds ysrdımcı olursanız sevinirim
  iyi çalışmalar

 80. mustafa özdemir dedi ki:

  bootloader kilidi acmak için telefonuma sms gelmiyor ilerlemiyorum

 81. barkın dedi ki:

  akıllı ev sistemindeki ana bileşenin prizi avrupaya uyumlu mu ? Priz girişi uyumsuz gibi görünüyor dönüştürmek mi gerekiyor ?

  1. Emre dedi ki:

   Evet, dönüştürücü kullanmanız gerekli. Akıllı ev sistemi girişleri Çin uyumlu olarak üretiliyor.

 82. kamil dedi ki:

  Merhabalar
  mi 6 telefonumda görüşme yaptığımda karşı taraf kendi sesini duyduğunu ve aşırı derece rahatsız edici bir durum olduğunu söylemektedir.
  telefonda arama yapılamayacak kadar kötü durumda.
  Donanım testleri menüsünden top mic speaker feedback test sekmesinde derinden başlayıp yükselen bir ses geliyor…

  lütfen yardımcı olun.

 83. Redbk5a dedi ki:

  Bendeki rom 9.2.3 V9.2.5 .0 NDFIEK zıp olarak indiriyorum.Bunu kurmam nasıl olur sakıncası varmıdır.

 84. Engin Şengenç dedi ki:

  2017 Haziran Ayında aldığım Mi Band 2 Bilekliğimin ışığı çok az dışarıda hiç göremiyorum ne yapmam gerekiyor. Cihazımı iphone ile kullanıyorum son güncellemelerini yapmış durumda buna rağmen bu problemi yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

 85. Hakan Göktepe dedi ki:

  sayın yetkili sitenizden aldığım powerbank bulunduğum ildeki şubeye 17/5/2018 de geldi ve şubeyle aramızda yaklaşık 3 km mesafe olup merkezde oturmama rağmen kargo 21/5/2018 olmasına rağman dört gündür bekliyor. mng kargo şubesi cevap vermiyor, merkezi araıyorum ivedilikle dönüş yapacağız deniyor, dönen ve sorunumu çözen yok, durumdan şikayetçiyim. Bu durumlu kargoyu gönderen firma olarak sizin ilgilenmenizi talep ediyorum.

  1. Emre dedi ki:

   Hakan Bey kargo firması ile yapılan görüşme sonucunda kargonuzun ilk iş gününde teslim edileceği bilgisine ulaştık. Kargonuz yarın elinizde olacaktır.

 86. fatih dedi ki:

  merhabalar mi 6x türkiyeye ne zaman giriş yapacak

  1. Emre dedi ki:

   Mi 6X global romu bulunmayan, Çin için üretilmiş bir cihaz. Bu nedenle getirmeyi düşünmüyoruz.

 87. Hazni dedi ki:

  Ben red mi not 5a kullanicisiyim , aldığım günden beri telefon onayimi almadan sürekli guncelleniyor ve bununla birlikte yüklü tüm programları m siliniyor bir daha yüklemek zorunda kalıyorum , onu da geçtim bugün kendiliğinden açılıp kapanmaya başladı cihaz , bana yardımcı olabilir

  1. Emre dedi ki:

   Ayarlar içerisinde yer alan güncelleme bölümünden otomatik yüklemeler kapatılabilir ancak normal şartlarda güncelleme sonrasında veri kaybı yaşamamanız gerekir. Sizin durumunuzda bir gariplik var. Mi Flash ile temiz bir rom kurulumu yapmanızı tavsiye ederim.

 88. İbrahim Muhammed Ünal dedi ki:

  Merhaba 2 ay önce mi A1 aldım ama bi türlü arama bekletme yapamıyorum nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz

  1. Arama bekletme özelliğini aktif ediniz.

 89. mustafa dedi ki:

  bende bu telefondan aldım dilini nasil turkce yapabilirim lütfen yardımcı olun

  1. Emre dedi ki:

   Cihaz modelinizi belirterek forumumuzda yeni konu açarsanız ilgili arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.

 90. veysel dedi ki:

  xiaomi a1 kullanıyorum telefonumda bluetooth u açınca dondu ve kapandı açılmayınca resetleme yaptım fakat fastboot da kaldı hala açılmadı

 91. Serdar dedi ki:

  Mi 8, Mi 8 SE ve en önemlisi Mi 8 Explorer Edition ne zaman satışa sunulacak uzun zamandır bekliyoruz telefonum arızalı başka telefon almak istemiyorum

 92. duran dedi ki:

  Emre bey merhaba
  yeni note 4 aldım tüm konuşmalarımın ses kaydı yapılıyor nereden iptal edeceğimi bulamadım
  yardıma ihtiyacım var selamlar

  1. Emre dedi ki:

   Merhaba. Ayarlar/Sistem Uygulamaları/Telefon altında yer alan arama kaydetme ayarlarından kapatabilirsiniz.

 93. Burak dedi ki:

  Xaomi RedMi Note 4 Telefonu bilgisayarıma bağladığımda bilgisayar telefonu görüyor ama “klasör boş” diyor. Samsung telefonumu aynı şekilde taktığımda sorun olmadan dosyaları görüyorum o yüzden bilgisayarda bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ne yapmalıyım?

  1. Emre dedi ki:

   Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınızda bildirim çubuğunda beliren uyarıdan MTP seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

 94. ramazan orhan dedi ki:

  mi 8 128 gb cinden arkadaşa aldırdım telefona global rom ne zaman gelecek ve başka ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz.

 95. mehmet yılmaz dedi ki:

  mi6 6gb kullanıyorum güncelleme kısayolu ok işareti yukarı olan güncelleme tuşunu masa üstüne nasıl taşırım

  1. Emre dedi ki:

   Uygulama ikonuna uzun süreli basarak dilediğiniz ekrana taşıyabilirsiniz.

 96. Ozan dedi ki:

  Ben telefonumu full kapattım bir süre sonra telefonumu actim ve önüme fastboodmudur nedir anlamadim ama oyle birşey geldi hattâ resmide vardı androidin logosu vardı arkasinda tavşan kablolarıyla oynuyordu bu nedir bana açık bir şekilde soylermisiniz hecklendimmi format atmak lazımmı acil soylermisiniz bir şey olcak diye korkuyorum telefonu yeni aldım bu arada cihazım Redmi Not 4

  1. Emre dedi ki:

   Cihazınız kurtarma modu olarak da adlandırabileceğimiz Fastboot moduna girmiş. Bu mod cihazınıza yazılım atmak amacıyla kullanılır. İhtiyacınız olduğunda cihazınız kapalıyken ses kısma ve güç tuşlarına beraber basarak girebilirsiniz.

   Sizin durumunuda ise yanlışlıkla tuşlara basmışsınız ve cihazınız fastboot moduna girmiş gibi görünüyor. Evham yapmanıza gerek yok, son derece normal bir durum. Güç tuşuna uzun süreli basarak cihazınızı açabilir ve normal kullanımınıza devam edebilirsiniz.

 97. soner dedi ki:

  max 2 güncelleme yaptıktan sonra instagram a yazılım uygun degil yanıtı veriyor ne yapmak gerekiyor emre bey

  1. Emre dedi ki:

   Ayarlar/Yüklü Uygulamalar altından google Play Store verilerini temizleyin ve telefonunuzu kapatın açın. Muhtemelen düzelecektir.

 98. H.arda dedi ki:

  xiaomi mi mix2 aldım ayarlar kısmında telefon hakkında bölümünde sistem güncellemsi var güncelle dedim fakat durmadan sıfırlanıyor %50 oluyor birden %10 olmuş %80 oluyor birden %7 olmuş 1 gündür bitmiyor bu yardımcı olabilir misiniz ?

 99. cem dedi ki:

  Kıbrısda yaşıyorum, Türkiyeden redmi note 4 satınaldım.Fakat kıbrısda kıbrıs Türkcell internet paketim olmasına rağmen,Telefonum hiçbir şekilde mobile data’dan internete girmiyor,sadece wifi’dan internete giriyor.Sim kartı başka telefona taktığım zaman mobil internet çalışıyor.Başka forumlarda okumuştum band frekans uyuşmazlığı olabilir deniyor.Peki bu yazılımsal mı dır yoksa donanımsal mıdır.Güncel global versiyon yüklense problşem çözülürmü..

 100. Furkan Avcı dedi ki:

  Benim telefonum mia1 serisi ve Google Play’de hiçbir şekilde güncellemesi nede oyun yukleyebiliyorum telefonu alalı daha 2 hafta oldu ve android 8.1 yardımcı olursanız sevinirim

 101. Furkan dedi ki:

  Merhabalar; Mi 8, Mi 8 SE veya Mi 8 Explorer Edition ne zaman satışa sunulacak ?

 102. ömer dedi ki:

  Merhaba mi max 3 ile ilgili satışa sunulması noktasınd bir bilgi varmıdır acaba tahmini süre

 103. yusuf dedi ki:

  merhaba ben 1 ay önce xiomi red mi 5 plus global version aldım ama bootoader kilidi var bunu açmam için önewrdiğiniz progra kullanırsam garantiden çıkarmı

  1. Emre dedi ki:

   Eğer cihazınız Delta Servis garantili ise bootloader kilidini açmış olmanız garanti durumunu etkilemeyecektir. Diğer servis firmaları için garanti belgeniz üzerinde yer alan iletişim numaralarından servis ile iletişime geçebilirsiniz.

 104. Tuğçe dedi ki:

  Merhaba
  Redmi s2 cihaz kullanıcısıyım.aynı cihazdan 2 tane aldık.benim kullandığım cihazda hızlı şarj bitimi yaşıyorum.Çok fazla uygulama kullanıyorum ve sd kart taktım yaklaşık 9-12 saat kadar gidiyor.her şeyim kapalıyken kendi kendine hızlı şarj bitiyor.Diğer cihazda çok az uygulama var ve o cihaz yaklaşık 20 saate yakın gidiyor.aynı kullanımda.yani onun kendi kendine şarj bititrme sorunu yok.bu normalmidir bununla ilgili bir fikriniz var mı (cihazlar yeni 5 günlük)

  1. Emre dedi ki:

   Telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamalar siz telefonu kullanmıyor olsanız dahi arka planda başlayarak bataryanızın tükenmesine neden oluyor gibi görünmekte. Daha ayrıntılı bir analiz yapabilmemiz için forumumuzda pil durumunuzu ve istatistiklerinizi içeren bir konu açabilirsiniz.

 105. Mücahit Özyurt dedi ki:

  İyi akşamlar. Bugün hepsiburada üzerinden Xiaomi Mi 8 cihaz aldım MİUİ 10 yükledim .Sonra Cihaz kilitli deyip şifre istedi benden. Mi hesabı açmamama rağmen şifre istiyor. Ola ki yanlışlıkla açtım diye şifre sıfırlama sayfasına gittim. e-postam ve telefon numaram sisteme kayıtlı bile değil. Hesap kimliğimdeki numaranın orta hanelerini kapatmışlar onu da göremiyorum. Bu durumda benim ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun. Bu arada telefon öğle saatlerinde geldi elime kullandım MIUI 8 de biraz yani açıktı herşey kurulumu bile tam tamamlamamıştım MIUI 10 ü yükleyeyim dedim böyle oldu lütfen yardım edin.

  1. Emre dedi ki:

   Eğer belirtilen MI ID size ait değilse kullanılmış cihaz gönderilmiş olabilir. Bir an önce satın aldığınız yer ile iletişme geçerek cihazı iade etmenizi tavsiye ederiz.

 106. Serpil Ovacık dedi ki:

  Redmi Note 4 cihazımdan Ağustos 2017’den beri sorunsuz kullanıyordum. Son gelen güncellemeden sonra telefonum aşırı ısınmaya ve sonra da 2 gündür şarj almamaya başladı. Gereksiz gördüğüm bütün uygulamaları da sildim. Telefonum bugün 24 saatte %64 doldu kapalıyken hemde. Şu an bu yorumu yazana kadar 3 dk.da yarısı bitti bile. Teknik destek nereden alabilirim diye baktım. Onu da göremedim. Yardım edebilecek biri var mı acaba?

  1. Emre dedi ki:

   Cihazınızda yüklü olan DUO uygulamasını veya uygulamaya ait güncelleştirmeleri kaldırınız. DUO uygulamasının son güncellemesinden kaynaklı bir sorun yaşıyorsunuz.

 107. CEMİL YILDIRIM dedi ki:

  İyigünler
  xiaomi telefon almak istiyorum yanlız vadi istanbul AVM de GENPA garantili fiyatı biraz yüksek Sitenizde de KVK garantili fiyatı biraz daha uygun
  Bana ikisi arasında garanti farkı varmı? GENPA daki arkadaşlar biz ekibi burada kurduk bakım ve tamiri türkiyede yapılıyor KVK ise Çin’e gönderiyor gibi
  yorum yaptı bilgilendirmenizi dilerim.İyi çalışmalar

  1. Emre dedi ki:

   Hayır Cemil Bey, KVK garantili olarak satın alacağınız ürünlerin servis hizmeti yutiçinde yer alan KVK yetkili servisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Sadece KVK değil her hangi bir servis firmasının ürünleri onarım, tamir amacıyla yurtdışına göndermesi yasal olarak da mümkün değildir. Muhtemelen Genpa servis çalışanları yanlış bilgilendirilmişlerdir.

 108. Yusuf dedi ki:

  Xiamia redmi note 5 pro hakkında çok büyük bir açık yakaladım nereye şikayette bulunabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 109. Mehmet dedi ki:

  İyi günler
  Ben mi5s kullanıcısıyım tek şikayetim telefonla konuşurken sesin kısık gelmesi resmen cihazı kulağıma sokuyorum nerdeyse mıuı 10 la düzelir dedim ama olmadı ne yapmam gerekiyor acaba TEŞEKKÜRLER

 110. oktay aytar dedi ki:

  merhabalar ayarlardan uygulama gelistirici bolumunde ekran boyutunu yanlislikla degistiridim. ekran sim siyah sadece kapama tusuna bastigimda yeniden baslat ucak modu ve kapat sembolleri beliriyor nasil cozebilirim. yardiminizi rica ederim.

 111. Açelya dedi ki:

  Merhaba ufak bir sorum olacak redmi note 8 pro kullaniyorum yaklasik 2 aydir call of duty adinda bir oyunu fazla oynadigimda ekran mozaikli sekilde yesil oluyor bu oyundan mi kaynakli diger oyunlarda rastlamadim çünkü yoksa cihazda mi bir problem var

 112. Gül dedi ki:

  Merhaba..İnternet üzerinden redmi 9 aldım,global sürüm..Google sunucuları ile iletişim kurulamadı tarzında uyarı alıyorum..İki gündür telefona kurulum yapmıyorum..Yardımcı olur musunuz lütfen

 113. Mesut dedi ki:

  merhaba iyi günler ben note 8 pro kullanıyorum ve ekranın sol üst köşesinde siyah leke oluşumu var bu garanti kapsamında oluyor mu çünkü her zaman kısık parlaklık ta kullandım telefonu

  1. Evet garanti kapsamı içinde olur.

 114. Halit Emir dedi ki:

  Redmi note 10 cihazım var, imei değişikliği yapsam, rom yüklediğimde veya temiz kurulum yaptığımda imei sıfırlanır mı? Yardımcı olur musunuz, birde; rom kurduğumda sistem güncellemelerini vs alabilir miyim?

 115. Azad Akkoç dedi ki:

  Merhaba, Yurtdışından global sıfır aldığım Xiaomi not 8 pronun imeil kaydını yapıp iki gün kullandıktan sonra kapandı ekrana Xiaomi logusu gelip gidiyor sadece telefon hiç açılmıyor. Bunun için ne yapabilirim.

 116. meltem nur dedi ki:

  mi note 10 um var. Arada donma sorunu oluyor. Ama bugün aşırı sinirlendiğim ve yazma sebebim instagramda neden hala çoklu videolar kaydedilmiyor. İlk video yükleniyor 2. video da hata veriyor. Reels videolarda yine aynı sorun siyah ekran veriyor yok klip eklenemedi diyor. Bu sorunlara bir çözüm bulmayı düşünüyor musunuz. Kaç kez uygulamayı kaldırdım yükledim, verileri temizledim, saatlerdir uğraşıyorum yok deliye döndüm! Güya kamerası çok iyi instagrama video fotoğraf atarken kalitesi aşırı düşüyor hiç memnun değilim hiççç. Lütfen ilgilenin ve bir geri dönüş yapın artıkk!!!!

 117. mürüvvet dedi ki:

  merhaba xiöami red mi pro 9 telefonum bugun nasıl oldu bilmiyorum telefonun ekranında MIUI yazıyor ve hiç bir işem yapılamıyor kapatmak istedim kapanmıyor bir çözüm yolu var mı??

 118. Kadir beler dedi ki:

  Abi benim telefon kapandigindan 5 dk sonra internet otomatik kapatiliyo nasil kaldiririm

 119. Gökçe dedi ki:

  Merhaba, Mi Body Composition Scale 2 tartı kullanıyorum. Mi Fit uygulamasından silmemem gereken bir ölçüm kaydını yanlışlıkla sildim. Kurtarmak mümkün mü?

 120. MURAT BAYAT dedi ki:

  cihazımın şifresini unuttum, şifre sıfırlanırken tüm veriler siliniyormuş ancak telefonun içerisinde bebeğimin yedeklenmemiş fotoğrafları var benim için çok değerli. fotoğraflarımı nasıl kurtarabilirim. *cihazda parmak izi kaydım var

  1. MURAT BAYAT dedi ki:

   cihazım redmi note 10 pro

 121. Osman dedi ki:

  xiaomi redmi note 8 pro olan cihazıma yurt içi diye root atmıyorlar sebebbi nedir bilen varmı

  1. Forum sitemizi inceleyiniz.

 122. atlas dedi ki:

  yakin zamanda xiaomi kullanicisiydim telefonum bozuldu ve icinde olan her şeyim gitti acaba tekrar xiaomi markali telefon alip hesabima giris yapsam ise yarar midir

  1. mi cloud yedeğiniz varsa siteye girip dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

 123. hicmo dedi ki:

  Fotograf boyutu; Gönderilecek fotograflar jpg formatında fazla alan kapladığı için e-posta ile gönderilemiyor. Bunu scan yapıp jpeg formatında kaydettiğimizde daha küçük boyuta iniyor ve e-posta ile gönderilebiliyor neden?

 124. gamze dedi ki:

  redmi note 8 pro telefonum kapanıyor bidaha açılmıyor aradan bi kaç gün geçince kendiliğinden açılıyor
  şarja takınca ışığı yanıyor ama telefon açılmıyor

 125. gamze dedi ki:

  redmi note 8 pro telefonum kapanıyor bidaha açılmıyor aradan bi kaç gün geçince kendiliğinden açılıyor
  şarja takınca ışığı yanıyor ama telefon açılmıyor gerçekten yeter artık

 126. Nisanur dedi ki:

  Merhaba,

  Mi Band’lar için garanti kapsamı nedir? Kordonu yırtıldı, yeni kordon karşılayabilir misiniz?

 127. Alya dedi ki:

  Redmi 9 telefonum yere düştü koruması çatladı ve ses gelmiyor.Ses sorununu nasıl giderebilirim?

  1. Emre dedi ki:

   Telefonunuzu servise göndermeniz gerekmektedir. Teknik inceleme sonrasında yapılması gereken işlemler size bildirilecektir.

 128. Alya dedi ki:

  Redmi 9 telefonum yere düştü koruması çatladı ve ses gelmiyor bu ses sorununu nasıl giderebilirim

  1. Emre dedi ki:

   Telefonunuzu servise göndermeniz gerekmektedir. Teknik inceleme sonrasında yapılması gereken işlemler size bildirilecektir.

 129. Eylül dedi ki:

  Merhaba,
  Xiaomi Redmi Note 9 Pro şarjı varken kapandı ve açmak istediğimde ekrana Redmi geliyor ancak değişen birşey olmuyor açılmıyor. Ses kapama/açma ve kilit tuşlarına her türlü kombinasyonu denedim ama maalesef açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

 130. Mustafa Erkan dedi ki:

  Merhaba ben not 8 pro kullanıcısıyim. Bu olması bu hafta sim kart değişikliği yaptım. Yaptıktan sonra hem sim kart eşleştirme yapamadım hemde sim kart uygulamasina erisemedim. Yeni kişi eklerken bundan dolayı sim karta ekle seçeneği çıkmıyor. Telefonu fabrika ayarlarına donderdim buda çare olmadı. Telefonu bul özelliği çalışıyor. Ama dediğim gibi sim karta ulaşamıyorum aramalarda sıkıntı yok. Yardımcı olabilirseniz çok makbule gecer

 131. Zeynep dedi ki:

  Telefonum redmi note 9 ekranın sol tarafına bir çizgi geldi ve o çizgiyi surukleyince notlar açılıyor o çizgiyi nasıl kapatabilecegimi bilen biri var mı aradım ama bulamadım

 132. Eda dedi ki:

  Merhaba ben redmi not 8 kullanıyorum. cihazda ikinci alan açıktı ve Google hesapları vs vardı fakat ikinci alan silindi ve içindeki e mail adresinin ismini hatırlamıyorum giriş yapamıyorum silinen verilere geri nasıl ulaşabilirim acaba? Tekrardan ikinci alanı açıp mı işlem yapılması
  gerekiyor?

 133. mehmet serkan dedi ki:

  redmi note 9 güncelleme yaptıktan sonra telefon açılmıyor ne yapmamız gerekiyor? garanti kapsamında hala ama kapsama dahil mi bilmiyoruz

 134. Ahmet Altuğ ATAÇ dedi ki:

  Adana Optimum AVM Mİ STORE’ dan aldığım imilab a1 pro kameram teknik servis tarafından değişim veya ücret iadesi istenerek rapor tarafıma yolladı. Fakat mağaza aynı ürün olmadığı için iade veya fark alarak başka marka kamera yollamayı teklif ediyorlar. 6502 sayılı kanuna göre ücret iadesi değil ürünümün misli ile değiştirilmesini istiyorum. (403197 rapor numarası)

 135. fatih dedi ki:

  merhaba,ben not 8 pro kullanıcısıyim. telefonum dün akşamdan beri fastboot hatası eriyor. ekrandan bir türlü cıkmıyor. youtubeden izlediklerimi uyguladım ama yine açılmadı

 136. Deniz dedi ki:

  Merhaba xiomi 12t pro varsayılan tarayıcıyı değiştirin web sitesi yine mi browserde açılıyor yardım edin lutfen

 137. poğaça dedi ki:

  redmi not 9 pro kullanıcısıyım sürekli telefon kendi kendine rehberimi siliyor

  yedeklediğim halde rehberim geri gelmiyor, bıktım ne yapmalıyım

 138. Ediz Erdoğan dedi ki:

  Xiaomi Mi Home Security Camera 360 ürünümde hafıza kartı sorunu yaşamaktayım, kayıt yenileme yapılmamakta, kart biçimlendirilememekte. Kart arızası için forumlar okunduğu vakit de bu sorunun farklı kullanıcılarda da yaşandığını öğrenmiş oldum. Xiaomi Home Secure abonelik çıktığından beri oluşan sorun bu, eskiden kendi hafıza kartımız ile geriye dönük kayıtları ücretisiz izleyebilirken, sistem bizi bu kart arızası ile aylık aboneliğe yönlendirmektedir. Bu ürün satılırıken bu yönde bir gelişme olacağı bilgisi bizlere verilmemişti. Eski sisteme geri dönülmesi ve hafıza kartlarımıza yaşatılan sorunun düzeltilmesini beklemekteyiz.

 139. Murat incs dedi ki:

  Ben yeni telefon aldım redmi note 11 pro bu telefon mesela beni biri aradığı zaman telefon ekranı kapalı iken arama gelmiyor müzik çalıyor ama ekran kendiliğinden açılmıyor ben kilidi açıp ondan sonra cevaplıyorum lütfen yardım edini

  1. Emre dedi ki:

   Yakınlık sensörü ile ilgili bir sorununuz var gibi görünüyor. Ekran koruyucu kullanıyorsanız çıkartın. Eğer sensör önünü kapatan bir engel varsa engeli kaldırın.

 140. Samet Dirlik dedi ki:

  Bir fabrika ayarlarina sifirlama gerçeklestirmissiniz gibi görünüyor.
  MIUl’nun normal olarak kullanilabilmesi için aga baglanin ve sistem ögelerini geri yükleyin.

  Bu uyarının ne demek olduğu ve çözümü konusunda yardımcı olabilecek var mı?

 141. İsmail dedi ki:

  Şarj 80 olunca şarjın otomatik durmasını istiyorum

 142. Levent Şentürk dedi ki:

  Redmi note 8 pro cihazımda …. Bolu oturum sonlandırıldı yeniden oturum açın iletisi sürekli geliyor. Mi şifrem ile girip yeniden oturum açıyorum ve oturumu kapatıp çikiyorum yine de bu ileti bildirim olarak sürekli geliyor, en fazla 2 saat erteleyebiliyorum. Bu bildirimi nasıl kapatabilirim. ?

 143. ERTAN ÇALIK dedi ki:

  REDMİ 9 T CİHAZIM GARANTİ SÜRESİ DOLMADI HERHANGİ BİR DARBE VEYA SU TEMASI ASLA OLMADI KENDİĞİLİNDEN KAPANDI VE ŞİMDİ AÇILMIYOR GARANTİ KAPSAMINDA YENİSİ İLE EİĞİŞİMİNİ TALEP EDEBİLİRMİYİM

 144. Gökhan dedi ki:

  Merhaba,
  xiaomi smartmi fan 3 aldım, mobil uygulamayı kurup cihazı eşleştirmeye kalktığımda mobil uygulama Smartmi Standing Fan 2’yi buluyor (3’ü görmüyor), şimdi eşleştir dediğimde de Aile üyeleri cihazı ekleyemez, yönetici ile iletişime geçin uyarısı alıyorum.

 145. Gökhan dedi ki:

  Merhaba, xiaomi smartmi fan 3 aldım, mobil uygulamayı kurup cihazı eşleştirmeye kalktığımda mobil uygulama Smartmi Standing Fan 2’yi buluyor (3’ü görmüyor), şimdi eşleştir dediğimde de Aile üyeleri cihazı ekleyemez, yönetici ile iletişime geçin uyarısı alıyorum. Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler

 146. Onur dedi ki:

  Xiaomi Redmi 4x’te Hücresel Yayın Ayarları(eski kodlu olanlar) nerededir?

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Önerilen makaleler