Yeni Xiaomi Güvenlik Özelliği Geliyor

Xiaomi her geçen gün yeni özellikleri MIUI ara yüzüne katmaya devam ediyor. Her ne kadar son zamanlarda yazılım sorunları olsa bile MIUI halen özelleştirme ve yeni özellikleri bünyesine katması konusunda liderliğini sürdürüyor.

Mi Security uygulamasının en yeni sürümü, Xiaomi cihazlarının çalınmasını zorlaştıracak veya en azından daha zor hale getirecek yeni bir özellik deniyor. Bu yeni özellik, cihaz önceden kilitli olduğu sürece, kullanıcının cihaz kapatılmadan önce şifresini girmesini gerektirecektir. Şuan için MIUI sürümünün en güncel Çin versiyonunda bu özellik mevcut ve yakın zamanda tüm sürümler için eklenmesi yada MIUI 13 ara yüzü ile birlikte global olarak tanıtılması bekleniyor.

Bu özellik sayesinde telefonunuz çalınması durumunda, çalan kişinin telefonu kolay bir şekilde kapatması zorlaşacak ve cihaz bul özelliği ile cihazınızın yerini tespit etmeniz için size yeterli bir zaman tanıyacaktır.

Bu özellik için aslıdan çığır açan bir özellik diyemeyiz. Çünkü Samsung bu özelliği uzun süredir cihazlarında kullanıyor. Fakat çok geç olmadan MIUI için bu özelliği eklenmiş olması güvenliğin bir tık daha yukarı taşınmasına yardımcı olacaktır.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler