Yeni Android ismi belli oldu!

5/5

Google’ın geliştirdiği ve günümüzün en popüler mobil işletim sistemlerinden birisi olan Android, yeni sürümüyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Peki yeni Android sürümünün ismi ne olacak?

Google’ın sevilen mobil işletim sistemi Android yeni sürümüyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İlk etapta Android O olarak karşımıza yeni sürümün “Oreo” ismiyle gelmesi beklenirken Evan Blass’ın son paylaşımı da bu iddiaları doğrular nitelikte.

Güneş, Android Oreo ile tutulacak!

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialara göre Google yeni Android sürümünün isim açıklamasını yılın en büyük olaylarından birisiyle bağdaştıracak.

21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Ay tutulmasının göreceği ilgiden faydalanmak isteyen Google, bunu güzel bir pazarlama stratejisi olarak kullanabilir.

Yaptığı sızıntılarla bir döneme damgasını vuran @evleaks yani Evan Blass ise yeni Android’in ismi için bir paylaşım yaptı. Attığı tweete Ay tutulmasına gönderme yapan Blass, bir Oreo resmi paylaştı.

Her ne kadar artık önceki kadar aktif olmasa da sızıntıların efendisi olarak da bilinen Evan Blass’ın bu paylaşımının gerçeklik payı oldukça yüksek. Şu ana kadar yapılan tüm anketlerde de Android Oreo isminin galip gelmesi, yeni sürümün bu isimle geleceğini kanıtlar nitelikte.

8 comments

 1. ynsyns dedi ki:

  custom romu ne zaman cıkar acaba 😀

 2. Skorpi dedi ki:

  ynsyns demiş ki:

  custom romu ne zaman cıkar acaba :DHepsini görmek için tıklayın…

  Üreticiler cihazlarını güncelleyecek, sonra kodlarını açıklayacaklar, sonra da geliştiriciler CR çıkaracak….
  yani tahminime göre,2018 ilk çeyreğinin sonuna doğru olabilir:?

 3. msy dedi ki:

  Google ters köşe yapacak demedi demeyin

 4. Skorpi dedi ki:

  msy demiş ki:

  Google ters köşe yapacak demedi demeyinHepsini görmek için tıklayın…

  Ne yaparsa yapsın, güzel ve hatasız bir Versiyon çıkarsın da…8=)Idea~~

 5. msy dedi ki:

  Android in yıllardır aynı sıkıntısı hatalar..

 6. Erenimo dedi ki:

  oreo nedir ya bence böyle bir şey olmamalı çünkü oreo bir tatlı değil markadır altı üstü bir bisküvi abartılı bir şey değil. eğer adı oreo olursa yeni versiyonun gerçekten gözümden düşer.

 7. osos11 dedi ki:

  Sanmam. Özel romlar resmi romlardan önce çıkar genelde. 🙂

  MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 8. scrooldream dedi ki:

  Valla güzel ve hatasız bir durum söz konusu değil bence 🙂 biz sadece Android'in Numarik desteğini ve işlevini alıyoruz, özellikler bakımından MİUİ bize veriyor ne verirse saf Android kullanmadığımız için bize fazla önemli değil. Ama gelsin isteriz çağa ayak uydurmak hoştur.
  Saygılarımla..

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Önerilen makaleler