XiaoMiTool v2 Yayınlandı – Rom Yüklemek Artık Daha Kolay

Xiaomi telefonlar için Rom yüklemenin ne kadar zor olduğunu düşünen bir çok kullanıcı varken artık bu işlemi çok basit hale getiren yeni bir araç karşınızda

XDA Developer üyesi olan franztesca, tarafından geliştirilen yazılım Windows bilgisayarlar için yayınlandı. XiaoMiTool v2 adındaki yazılım ile cihazınızı bilgisayara USB kablo aracılığı ile bağladıktan sonra bu araç kısa bir tarama yaparak karşımıza, cihazın desteklediği ROM’ları ve kullanılacak kurulum yöntemini otomatik olarak seçebileceğimiz bir ekran sunuyor. Kurulum sırasında bazı manuel işlemler olsa da ROM kurulumunu önemli ölçüde kolaylaştırılmış.

Windows için XiaoMiTool v2 aracının özelliklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca XiaoMiTool v2’nin indirme linklerine de buradan ulaşabilirsiniz.

Yazılım henüz Alpha aşamasında olmasından dolayı bazı hatalar ile karşılaşmanız mümkün olabilir. Bu tür durumları yorum bölümünde belirtmeniz halinde geliştiriciye bir mail ile toplu bilgi verebiliriz.

Önceki Yazı

Xiaomi Mi A3 Ekran Üzeriden Parmak İzi Okuyacak!

Sonraki Yazı

Xiaomi Mi 9 SE Global Pazara Açılıyor! | Ülkemize de Gelecek!

1 comment

  1. harun dedi ki:

    hasan bey merhaba
    yaklaşık bir ay önce iphone dan xiaomi mi 8 lite 128 gb telefona geçtim geçen günlerde son güncelleme geldi ve heyecanla kurdum fakat telefonumda şebeke sorunları yaşamaya başladım. telefonum 4,5 g ye geçmiyor geçse bile arama başlattığımda 4,5 g den düşüyor ve arama yapamıyorum bunu yazılım ile mi çözüm aramamız gerekli yada xiaomi bu durumun farkında mı telefonum delta garantili. sizin isminizi telefonumda katkıda bulunanlar bölümünde gördüm ve yazmak istedim lütfen mesajımı dikkate alıp bana olumlu veya olumsuz bir dönüş yaparsanız sevinirim . tekrar telefon arayışı içine girmek istemiyorum. iyi çalışmalar iyi günler .
    Harun tokcan

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.