Xiaomi’nin Yeni Transparan Telefonu TENAA’da Görüldü!

Neredeyse her ay yeni bir cihaz tanıtmasına rağmen bu cihazlara desteğini esirgemeyen piyasaya sürüp öksüz bırakmayan Xiaomi firması her geçen gün kullanıcının kalbini biraz daha kazanıyor. Mi Mix serisi ise Çerçevesiz ekran trendinin kapısını aralayan firma Redmi serisiyle ulaşılabilir cihazlara imza atarken Mi Serisiyle en tepeye oynamaya devam ediyor. En son Mi 8 serisini tanıtan firmanın Mi 8 Explorer Edition adını verdiği cihazı ayrı kılan şeylerden bir tanesi de şeffaf arka kapağa sahip olmasıydı. Geçtiğimiz günlerde Yine şeffaf arka kapağa sahip gizemli bir Xiaomi telefon TENAA da sertifika alırken görüntülendi.

 

Cihazın özelliklerine geçmeden önce bu cihazın ne olduğu hakkında iki iddia mevcut. Bir kısım yabancı teknoloji siteleri bu cihazın Mi Note 4 olduğunu iddia ediyor ve Cihazın geçtiğimiz yılın amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 835 kullanacağını iddia ediyorlar. Diğer kısımda bulunan teknoloji siteleri ise Bu cihazın 2900 mAh bataryası sebebiyle Mi Note serisinin bir üyesi olamayacağını ( Mi Note serisinde batarya kapasiteleri hep 3500 mAh + idi ) söyleyip bu cihazın Mi 8 Explorer Edition’un daha ulaşılabilir bir modeli olduğunu iddia ediyorlar.

Görsel : Mİ 8 Explorer Edition

Şahsi fikrimi soracak olursanız ben iki tarafa da hak veriyorum bir yandan bu cihazın Mi Note 4 olabileceğini düşünüyorum. Özel versiyon S835 işlemcili bir Mi Note 4 kulağa çok mantıksız gelmiyor. Diğer taraftan bakınca cihazın Batarya kapasitesinin 2900 mAh olması Adı Note olacak bir model için oldukça az olduğunu düşünüyorum. Bu cihaz Mi 8 Explorer Edition’un ucuz versiyonu da olabilir.  Açıkçası durum oldukça kafa karıştırıcı şuan tek bildiğimiz TENAA Kayıtlarına yansıyan gizemli bir Xiaomi telefon olduğu.

Cihazla ilgili detaylar ortaya çıktıkça paylaşmaya devam edeceğiz. Sizler Bu gizemli cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce bu cihaz Mi Note 4 mü ? Yoksa Ucuz Mi 8 Explorer Edition mu ?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler