Xiaomi’nin Yeni F/P Cihazının Özellikleri Sızdı

Günlerdir sızıntıları devam eden ve çeşitli sızıntı görseller ile desteklenen Xiaomi Redmi Note 5 için şimdi ise teknik özellikler gün yüzüne çıktı.

Uzun süredir sessizliğini koruyan Redmi serisi sızın görsellere baktığımızda 18:9 ekranlı yeni bir modeli ile karşıma çıkacak, alıştığımız 5.5″ ekran boyutunu çerçevelerin ne kadar inceldiğine bakacak olursa 6″ olması muhtemel görünüyor.

Biliyorsunuz ki Redmi serisi düşük fiyat oranları ve yüksek performansı ile her zaman müşterilerin odak noktalarından birisi olmuştur. Bir çok satış rekorunu redmi serisi ile kıran Xiaomi yeni çıkaracağı Xiaomi Redmi Note 5 ile yine piyasanın altını üstüne getirecek gibi görünüyor.

Telefonun arka yüzeyine baktığımızda Redmi Pro serisinde olduğu gibi ve son zamanlarda bir çok modelde görmeye alıştığımız çift kamera alt alta konumlandırılmış olarak görünüyor. Hemen altında ise parmak izi sensörünü görebiliriz.

En büyük merak konularında birisi ise henüz ekran panelinin ve çözünürlüğü hakkında bilginin sızdırılmamış olmaması fakat sızdırılan özelliklere bakacak olursak, Redmi Note 5 modelinde snapdragon işlemci yerine üst düzey Mediatek işlemci ile çıkması daha sonra ki varyasyonlarda snapdragon işlemcili model ile Redmi Note 4 serisinde olduğu gibi Redmi Note 5X vb modelleri de görebileceğimiz anlamına geliyor.

Çerçevesiz Xiaomi Redmi Note 5 Özellikleri;

— 18:9 ekran
— Mediatek Helio P25 veya P30 işlemci
— 3-32GB / 4-64GB RAM ve Depolama
— 16MP + 5MP çift arka kamera
— 4000mah batarya
— 3-32GB 999 yuan ($150), 4-64GB 1599 yuan ($241)

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler