Xiaomi’nin Rüya Telefonu Mi Mix Alpha Hakkında Son Sızıntılar!

Xiaomi’nin 24 Eylül tarihinde tanıtacağı bir çok ürün bulunmakta. Mi TV, Mi Mix 4, Mi 9 Pro 5g, Miui 11 Arayüzü 24 Eylül tarihinde lanse edilecek ve muhtemelen etkinlikte tanıtılacak bu ürün ve hizmetler mobil pazarda bomba etkisi yaratacak. Bu kadar iddialı konuşmamızı sağlayan detay ise Mi Mix Alpha modeli. Şimdi gelin Mi Mix Alpha bizlere neler sunacak hep birlikte sızıntılara yakından bakalım.

Mi Mix Alpha geçtiğimiz hafta bir poster ile ilk kez karşımıza çıkmış ve bizleri heyecanlandırmayı başarmıştı. Posterde kitaplar arasında geriye doğru kıvrım yapan bir ekran görüyorduk. İlk önce bu poster Mi Mix Alpha modelinin katlanabilir bir cihaz olacağı izlenimini yaratsa da şirket yetkilileri bunu yalanladı. Anlaşılan katlanabilir ekranlı Xiaomi cihazı için bir süre daha beklemek zorundayız. Sonrasında ise firmadan ardı ardına açıklamalar ve sızıntılar geldi.

Hiç şüphesiz aralarında en heyecanlandıranı cihazın %100 ekran kasa oranına sahip olacağı idi. Bu benzersiz telefonun sağ ve sol kenardan cihazın arkasına kadar kıvrılıp bir noktaya kadar devam edecek ekrana sahip olması bekleniyor. Ortaya çıkan bazı render görseller ve bir sunum fotoğrafı bu durumu doğrular nitelikte. Mi Mix Alpha modelinde ekran kasa oranı %100 olacak ve bunun yanında herhangi bir çentik pop-up mekanizma kamera deliği olmayacak. Peki ön kamera bu cihazda nereye konumlanacak? Ortaya çıkan sunum görselinde daha önce tanıtımı yapılan ekran altına gizlenmiş ön kamera teknolojisi yer alıyor. Büyük ihtimalle Mi Mix Alpha modeli ekran altına gizlenmiş bir ön kamera ile gelecek.

Mi Mix Alpha hakkında gelen diğer bilgilerden bir tanesi ise cihazın 100MP kameraya sahip olacağı. Zaten uzun süredir aralarında işbirliği bulunan Xiaomi ve Samsung mobil pazara bombayı bu cihazla bırakacak gibi duruyor. Şirket tarafından paylaşılan bir görsel Mi Mix Alpha modelinin kamerasının inanılmaz bir çözünürlüğe sahip olduğunu doğrular nitelikte. Cihaz tasarımına bakıldığında muhtemelen ekran arka kısımın çoğunu kaplasa da kameralar için bir boşluk bulunacak. Bu tasarım bana biraz katlanabilir telefon Royale Flexpai’nin tasarımını andırdı diyebilirim. Donanım kısmında ise böyle bir rüya telefonun Snapdragon 600 ile gelmesini bekleyemeyiz heralde değil mi? Xiaomi Mi Mix Alpha Snapdragon 855+ işlemcisinden gücünü alacak ve 12GB Ram seçeneğine sahip olacak. Anlaşılan o ki Xiaomi bu cihaz için üretici firmaları dolanırken “elinde en iyi ne varsa onu ver” demiş.

Gelelim bir diğer konuya yani malzeme kalitesine. Firmanın son paylaştığı görsele göre cihaz titanyum alüminyum ve slikon malzemeye sahip olacak ve oldukça premium bir hissiyat verecek. En son  titanyum kasayı bizler essential phone modelinde görmüştük.

 

Tüm bu detaylar yarın resmiyet kazanacak. Sizler bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz ve neler bekliyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler