Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonuna Ait Render Görseller Paylaşıldı!

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi kurucu ortağı Lei Bin tarafından paylaşılan bir video ile ilk kez gördüğümüz katlanabilir ekranlı Xiaomi cihazının konsept render görselleri yayınlandı. Paylaşılan videodan yola çıkılarak hazırlanan görsellere baktığımızda gerçekten oldukça etkilendik.

İki taraftan katlanabilecek cihazın bu noktada sektörde bir ilk olacağını belirtelim. Aynı zamanda Xiaomi’nin katlanabilir telefonu Royale firmasının tanıttığı cihazdan ve geçtiğimiz aylarda gizlice gösterilen Samsung cihazından çok daha şık ve son kullanıcı için uygun.

19 Şubat tarihinde lansmanı yapılması beklenen Katlanabilir ekranlı telefonla ilgili Xiaomi tarafından bir açıklama da yapıldı.  Ekran tasarım yazılım hepsinin kendileri tarafından geliştirildiğini belirten firma sözlerine şu şekilde devam etti : Xiaomi, esnek ekranın mekanik baskıya dayanmasına izin verecek sağlam bir katlama mekanizması geliştirmek için kapsamlı araştırma ve deneyler yaptı. Açıklamayı uzun uzun buraya yazmak istemedim kısacası Xiaomi uzun zamandır AR-GE çalışması yürütüyormuş bu konuda.

https://www.youtube.com/watch?v=oxQrFmQ-Txk

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler