Xiaomi’den Yeni Kablosuz Kulaklık; Mi AirDots Youth Edition

Xiaomi en büyük rakiplerinden bir tanesi olan Apple karşı bir atağa daha kalktı diyebiliriz. Son olarak Apple’n AirPod’una karşılık AirDots modelini satışa sunmayı planlıyor.

Xiaomi, Mi AirDots Youth Edition adını verdiği bu yeni kulaklık Bluetooth 5.0 desteğini sahipken tamamen kablosuz kulaklık teknolojisini ile karşımıza çıkıyor. AirDots, gerçek bir kablosuz deneyim sunmak için her iki kulağa da sesi bölen gerçek kablosuz stereo (TWS) teknolojisine sahip. Ayrıca fiziksel olmayan ve her iki kulaklık üzerinde bulunan özel bir bölüm (dokunmatik bir alan olduğunu düşündüğümüz) sesli asistanı başlatmanızı sağlayacak, bu şekilde müziklerinizi ileri geri yada ses açma, çağrı cevaplama gibi işlevleri yapmanıza imkan verecek ayrıca bir çağrı aldığınızda bu bölüme dokunarak sesli aramayı susturabileceksiniz.

Kulaklıklar, derin bas ve yüksek kaliteli stereo ses üretmek için eklenen 7.2mm ses sürücülerine sahip. Ayrıca bluetooth 5.0 teknolojisi ile daha az enerji tüketimi ve kablosuz ağlardan daha az etkilenerek daha uzun bir kapsama mesafesini kullanıcılarına sunacak.

Cihazla birlikte gelecek olan kulaklık kutusu aynı zamanda 12 saate kadar kulaklıkları şarj edebilme özelliğine sahip olacak. Kulaklıklar tek şarjla 5 saat mono ya da 4 saat stereo ses verebilecek.

Xiaomi Mi AirDots Youth Edition şu anda ön satışta, fiyatı da 199 Yuan, yaklaşık 155 tl gibi bir fiyata karşılık geliyor. Satışlar ise 11 Kasım’da başlayacak.

Kaynak : Gadgets

Önceki Yazı

Xiaomi Mi Mix 3 Kutu Açılışı ve Ön İnceleme

Sonraki Yazı

Yurtdışından Telefon Getirenlere Şok Haber! Kayıt Ücretine 3 Kat Zam Yapıldı

3 comments

 1. Abdullah dedi ki:

  Bilgiler için teşekkürler bu ürünü nasıl alabilirim

  1. Onur dedi ki:

   Aldınız mı ürünü

 2. berkcan95 dedi ki:

  ddfg

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.