Xiaomi’den Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Yeni Amiral Gemisi: Pocophone F1

Xiaomi markası bu yıl içerisinde 3 tane Snapdragon 845 işlemcisini kullanacak amiral gemisi cihaz tanıtacağını açıklamıştı. Önce Mi Mix 2S sonrasında Mi 8 serisini gördük ve geriye bir cihaz kaldı. (Xiaomi Black Shark her ne kadar Xiaomi’nin telefonu olsa da Miui arayüzü kullanmadığı için üçüncü cihaz olarak sayılmamalı) Xiaomi’nin bu yıl tanıtacağı son S845li amiral gemisi cihazı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Pocophone’un mi ve Redmi serisinden sonraki ticari marka olmasına kesin gözle bakılırken işte bu serinin ilk modeli Pocophone F1 hakkında ortaya çıkan bilgileri ve muhtemel çıkış fiyatını sizler için derledik.

Daha önce bir kaç fotoğrafı ve kısa bir ilk bakış videosu sızdırılan ve FFC sertifikası alan cihazın iki farklı depolama kapasitesiyle geleceği ortaya çıktı. Cihazın 6GB RAM/64GB Depolama ve 6GB RAM/128GB Depolama olarak iki farklı versiyonu olacak ve iki versiyon da gücünü Snapdragon 845 yongasından alacak.  Roland Quandt’ın paylaştığı bilgilere bakarsak cihazın rakiplerinden oldukça ucuza satılacağını söyleyebiliriz. 6GB RAM 64GB Depolama alanına sahip versiyonun 420 Euro 6GB RAM 128GB Depolama alanına sahip cihazın ise 460 Euro fiyatla piyasa sürülecek.

Cihazın fiyatı oldukça uygun. Diğer akıllı telefon üreticilerinin orta seviye cihazlarını sattığı fiyata Xiaomi üst seviye cihazını satıyor. Sanırım Xiaomi firması kullanıcıların gönlünde kurduğu tahtı gittikçe sağlamlaştırmaya devam edecek. Umarız diğer telefon üreticileri de erişilebilir fiyata kırpılmamış kullanıcı dostu cihazlar satma becerisini gösterir. Sizler POCOPHONE F1 hakkında ne düşünüyorsunuz ? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=uwqYfYO82GQ]

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler