Xiaomi’den Motorola Razr Tasarımlı Telefon Gelebilir!

Bir dönemim efsane cihazı Motorola Razr modelini hepiniz hatırlıyorsunuzdur. Bugün Motorola Razr modelini katlanabilir bir telefon olarak yeniden diriltirken Xiaomi’den çok tartışılacak bir haber geldi.

Bu yıl Mi Mix Alpha modeliyle hiç şüphesiz ki şuana kadar piyasaya çıkmış en göz alıcı tasarıma sahip telefona sahip firma yeni bir popüler tasarım patentine imza attı. Dikey olarak katlanabilir klasik telefonlar hala Çin başta olmak üzere bir çok pazarda popüler ve Samsung bu konuda W serisiyle başarılı satış rakamlarına da ulaşıyor. Ancak menteşeli ve akılsız telefonların aksine Motorola ve Xiaomi dikey katlanabilir telefonlarının ekranını da katlamayı düşünüyor.

Telefon açık durumdayken alt yarısında çift kamera dizilimi üst kısmında ise katlandığında dışta kalacak küçük bir ekran görülüyor. Bu ekranda telefon katlandığında bildirimleri vs görüntüleyeceğiz diye düşünüyorum. Tasarım anlamında kameraların durduğu yer telefonu tutarken parmaklarımızın geleceği yer gibi duruyor. Lens kirlenmelerine karşı yanımızda gözlük bezi taşımak zorunda kalacağız gibi duruyor. Tabi bu sadece bir patent bu tasarıma sahip bir cihaz görme ihtimalimiz ile görmeme ihtimalimiz şuan eşit duruyor. Siz bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler