Xiaomi’den dayanıklı elektrikli bisiklet.

Xiaomi yeni katlanabilir elektrikli bisiklet modeli Himo Z16 Youpin platformunda ortaya çıktı. İlginç bir görünüme sahip olan bisiklet özellikleriyle de iddialı geliyor.

Xiaomi, akıllı telefon piyasasında önemli oyunculardan biri. Ancak şirketin elektrikli bisiklet sektöründe de önemli bir pazar payı var.

Xiaomi Himo Z16 elektrikli bisiklet ve özellikleri

Elektrikli bisikletler, kalabalık şehirler ve sıkışan trafikler arasında boğulan şehirlinin en büyük yardımcılarından biri.

Xiaomi, daha önce indiegogo üzerinde de kampanya açtığı tasarım ödüllü Himo H1’in bir üst modeli Z16 ile karşımızda. H1 daha küçük ve modüler bir katlanır modeldi. Z16 ise aynı çizgi üzerinden daha da büyük bir gövde üzerine tasarlanmış.

elektrikli bisiklet, xiaomi

Elektrikli bisikletin pili tam 5 saat içinde doluyor. Bisikletin pili, çıkarıp takılabilir bir şekilde tasarlanmış. Böylece şarj etmek için sadece pili taşımanız yeterli oluyor.

Katlanabilir elektrikli bisikletler genelde İstanbul gibi şehirlere çok uygun olarak tasarlanmıyor. Z16 ise çukur ve yüksek kaldırımlardan inerken sarsılmamanız için arka tekere özel bir amortisör yerleştirmiş. Ayrıca fren sisteminde de elektrikli modellerde pek rastlanmayan çift disk fren sistemi kullanılmış.

Tekerleri de özel olarak üretilen Z16, her türlü yol şartına uygun bir şehirli olarak tasarlanmış. Xiaomi, ağırlık olarak 22,5 kg gibi görece hafif bir elektrikli bisiklet üretmiş. Katlandıktan sonra çok az yer kaplayan bisiklet, kolayca taşınabiliyor.

Bisikletin pil ömrünü ve yaptığı km gibi bilgileri takip ettiğiniz bir LED ekranı bulunuyor. Bu ekran da IP7 su geçirmezlik sertifikasına sahip. Bisikletin şu an için fiyatı 352 dolar olarak belirlenmiş.

Kaynak

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler