Xiaomi Yeni Nesil Oyuncu Laptopunu Tanıttı!

Xiaomi’nin ikinci nesil Oyuncu bilgisayarı ile ilgili bir süredir çeşitli dedikodular çıkmış ve bir çok insan bilgisayarı ve donanımını merak ediyordu. Bizler de geçtiğimiz günlerde bu konu ilgili bir haber yazmıştık. Bugün ChinaJoy fuarında Xiaomi ikinci nesil oyuncu bilgisayarını tanıttı.

Xiaomi’nin ikinci nesil oyuncu bilgisayarı tıpkı selefi gibi aşırı sade bir tasarıma sahip arka kısmında ne bir logo ne de bir RGB Aydınlatma görüyoruz. Mat siyah dümdüz bir tasarıma sahip ve oldukça asil durduğunu söyleyebilirim en azından benim açımdan öyle diyelim. Ayrıca, tam boyutlu dört bölgeli arkadan aydınlatmalı klavye ve ortam ışığı da selefinden devralıp devam ettirdiği özellikler arasında.

Laptopun kalbinde ise İntelin 8. nesil 6 çekirdekli  i7-8750H işlemcisi yatıyor ve bir önceki nesil İ7-7700HQ ya nazaran %31.7 çok daha performanslı. Ofis uygulamalarının performansının % 76,7, Tasarım uygulamalarının performansının % 92,2 arttığı belirtilmiş. NVIDIA GTX 1060 Ekran kartına sahip cihazın Ram tarafında ise Çift kanal 16GB DDR4 RAM kullanılmış. Depolama kısmına baktığımızda ise 256GB SSD ve 1TB boyutlarında HDD kullanıldığını görüyoruz. Hi-Res sertifikası bulunan Laptop aynı zamanda Dolby Panoramik oyun sesi geliştirmesine de sahip.

Cihazın piyasaya çıkış tarihi henüz belli değilken fiyatının 975 dolar olacağı açıklandı.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler