Xiaomi Yeni Katlanabilir Telefon Patenti Aldı! | Motorola Razr İşine Bak Koçum

Katlanabilir telefonlar hayatımıza girdiğinden beri tartışılan bir konu var. Tablet boyutunda bir telefon katlanıp kalın ve büyük bir akıllı telefon halini mi alsın yoksa standart boyutlardaki akıllı telefon katlanıp çok daha küçük bir forma mı bürünsün? Şimdiye dek firmalar ilk seçenek üzerinden gittiler ve bu konsepti beğenen kadar beğenmeyen de var. Xiaomi ise bu sefer farklı bir adım atacak gibi duruyor!

Motorola’nın efsane Razr serisinin yeni üyesi dikey katlanabilir ekrana sahip bir cihaz olarak yakında piyasaya çıkacak. Kullanıcılar tarafından dikine katlanabilir ekran konsepti oldukça ilgi görmüşken bu konuda bir hamle de Xiaomi’den geldi.

Ortaya çıkan görsellere göre firma tıpkı Motorola Razr gibi dikey olarak katlanarak daha küçük forma bürünen bir cihaz üzerinde çalışıyor ve bunun patentini almış. Patent görsellerden gördüğümüz kadarıyla cihaz hem katlanacak hem de pop-up bir kameraya sahip olacak bu sayede ön kısımdaki ekran kasa oranı %100 seviyelerine yaklaşmış olacak. Tabi bu tasarım tamamen bu haliyle önümüze gelmeyebilir bu tasarım değişebilir. Sizler bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler