Xiaomi ve AAC Teknolojisi Ortak Kamera Laboratuvarı: Kamera Teknolojisinde Yeni Bir Dönüm Noktası

Xiaomi ve AAC Teknolojisi Ortak Bir Kamera Laboratuvarı Kurdu: Görüntü Değerlendirme, Kamera Motor Analizi, Optik Değerlendirme Dahil!

Kamera teknolojisi alanı sürekli gelişiyor ve Xiaomi ile AAC Technologies yeni ortak laboratuvarları ile öncülük ediyorlar. MI & AAC Kamera Ortak Laboratuvarı, 28 Nisan’da Xiaomi Bilim ve Teknoloji Parkı’nda açılışını gerçekleştirdi. Xiaomi Grubu’nun Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mobil Telefon Bölümü Başkanı Zeng Xuezhong, AAC Technologies CEO’su Pan Zhengmin ve EVP’si Pan Kaitai etkinliğe katıldılar.

Resmi açıklamaya göre, laboratuvar, Görüntü değerlendirmesi, kamera motor analizi, optik değerlendirme olmak üzere üç ana bölüme ayrılıyor.

Görüntü değerlendirme modülü, tamamen otomatik bir test alanıdır ve modül görüntü kalitesi (AE, AWB, Shading, OB, Noise, SNR vb.) AF, SFR, Distorsiyon, LCA vb. için değerlendirme ve test yapar. Kamera motor analiz modülü, modül motor yapı boyutu, elektromanyetik performans, frekans özellikleri ve titreşim önleme performansını analiz eder ve test eder; optik değerlendirme modülü ise lens görüntüleme kalitesi, yanlış ışık performansı vb. gibi konuları değerlendirir ve test eder.

AAC Teknolojileri Tanıtımı:

AAC Technologies, 1993 yılında Jiangsu Yuanyu Elektronik Grubu Co, Ltd. adı altında, kendi kendine geliştirilen ve üretilen mikro akustik cihazların yolculuğuna başlayarak kuruldu. 2005 yılında, Hong Kong Borsası ana kurulunda 02018 kodu ile listelenmiştir. 2009 yılında, Japon lens tasarım ve geliştirme şirketi ISQR ve ATJR’yi satın alarak optik alanına girdi. Şu anda AAC, dünya genelinde 18 Ar-Ge merkezi kurmuştur ve 6.300’den fazla Ar-Ge mühendisi istihdam etmektedir.

Kamera teknolojisi, bugünlerde çok önemli bir rol oynuyor. Daha iyi bir kamera performansı, tüketiciler için en önemli özelliklerden biridir. Bu nedenle, Xiaomi ve AAC Technologies gibi şirketler, bu alan üzerinde çalışarak, daha yüksek kaliteli kamera sistemleri geliştirmeye devam ediyorlar. Ortak laboratuvar, iki şirketin daha da ileri gitmesine yardımcı olacak ve kamera teknolojisinde yeni bir dönüm noktası oluşturacaktır.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler