Xiaomi Uygun Fiyatlı 144Hz Monitör Duyurdu!

5/5

Geçtiğimiz aylarda 144Hz 34″ Oyuncu monitörünü tanıtan Xiaomi bir monitör duyurusu daha yaptı.

Ekran panelini kaplayan yalnızca 1,8 mm kalınlığındaki ince çerçeveler gerçekten zarif ve monitöre stil katıyor. Fiyatı ve segmentinin ötesine geçen şık tasarımıyla dikkat çeken modelin teknik detayları da bir o kadar önemli. 24.5″ Boyutunda FullHD ekrana sahip ekranın tazeleme hızı 144Hz olarak belirlenmiş. Bu arada panelin LCD olduğunu da belirtelim.

Xiaomi tarafından Hızlı LCD Monitör adıyla satılan monitör Adaptive-Sync özelliği ve 2ms tepki süresini de bünyesinde barındırıyor. Firma bu monitörü oyuncu monitörü olarak lanse etmiyor profesyonel kullanımlar için de uygun olduğunu belirtiyor. Bunu söylerken ki en büyük dayanakları ise monitörün DCI-P3 renk gamutunun %95ini karşılıyor ve renk gösterimi konusunda da bu segmentte rakiplerini geride bırakıyor.

Monitör bir Xiaomi klasiği olarak şimdilik sadece Çin pazarında satışa çıktı ve fiyatı çevirdiğimizde ürünün 224 Euro gibi bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyatlarda oldukça rekabetçi bir ürün ortaya koyan firma global pazara açılacak mı merak konusu.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Önerilen makaleler