Xiaomi Türkiye Samsung ve Huawei’i Tiye Aldı!

Bu yıl resmen ülkemizde faaliyetlerine başlayan Xiaomi kısa süre içerisinde Türk halkına kendisini benimsetti ve başarılı satış rakamlarına ulaştı. Ülkemiz pazarında söz sahibi olan firma en büyük iki rakibine taş attı.

Yakın  zamanda Huawei ülkemizde Pop-up kameralı y9 prime modelini piyasaya sürdü. Huawei’den çok önce Mi 9T modeliyle piyasada bulunan Xiaomi ise sosyal medya hesaplarından  “Takip edildiğimizin farkındayız. Tekrar hatırlatalım, Y değil T ile. 😎” açıklaması ile gönderi paylaştı.

https://www.instagram.com/p/B03dqPCgRup/?utm_source=ig_web_options_share_sheet

Diğer bir dünya devi akıllı telefon üreticisi Samsung ise 7 Ağustos tarihinde Galaxy Note 7 ailesini duyurmuştu. 9899 ve 11399 liralık fiyatlarıyla eleştirilerin odağı olan Note 10 ve Note 10+ modeline bir çelme de Xiaomi’den geldi. Xiaomi Türkiye bugün yaptığı paylaşım ile Note serisinin Mi 9 modelinden tek artısının kalemi olduğunu vurguladı ve tüketicilere “Sadece 6000 TL fark ödeyerek telefonunuzu kalemle kullanmak ister misiniz? şeklinde soru sordu.

Akıllı telefonları aksesuarları ev ekosistem ürünleriyle Türk kullanıcısının gönlünde taht kuran Xiaomi bir yandan ülkemizde yatırımlarını arttırıp mağazalar açarken bir yandan da bu tarz ufak sataşmalarla insanların sempatisini topluyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler