Xiaomi Surge S2 Teknik Özellikleri Sızdırıldı Xiaomi Mi 6C ile Gelebilir

2017 yılının şubat ayında bilindiği üzere Xiaomi Mi 5C akıllı telefonu piyasaya sürmüştü. Bu akıllı telefon için özel olan şey, Xiaomi’nin Surge S1 adı verilen işlemci olmasıydı. 2017 yılının ikinci yarısında ortaya çıkan söylentiler, şirketin yonga setinin ikinci nesil sürümü olan Surge S2 üzerinde çalıştığını iddia etti. Yeni sızıntılar, Çinli üreticinin önümüzdeki ay Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018’de Surge S2 yonga setini tanıtacağını iddaa etti.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Surge S1 yonga setinin piyasaya sürülmesinden sonra şirketin gelecekte daha fazla chipset geliştirmeye devam edeceğini söyleniyor Şimdiki Surge S2’nin orta segmentli Xiaomi Mi 5C’ye güç veren Surge S1’den daha güçlü bir yonga seti olacağı tahmin ediliyor. Söylentilere göre, TSMC’nin 16 nm üretim işlemcisine dayanan Surge S2, octa-core çekirdekli işlemci olup. 2,2 GHz hızında çalışan dört adet Cortex A73 çekirdeği ve 1.8 GHz hızında çalışan dört Çekirdek A53 çekirdeği bulunuyor.

Surge S2’nin diğer söylenen özellikleri arasında Mali G71 MP8 grafikleri, UFS 2.1 depolama alanı ve LPDDR4 RAM yer alıyor. CDMA ağı için desteği yok, Ayrıca Surge S2 Xiaomi Mi 6c ile gelmesi diğer bir ihtimal. 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler