Xiaomi, Redmi Cihazların Gözü Olacak 64MP Kamerayı Tanıttı!

Xiaomi bugün öğlen saatlerinde Samsung ile birlikte düzenlediği toplantı ile birlikte Redmi cihazlarda kullanılacak GW1 Sensörü duyurdu.

 

2 yıl önce bir kamera departmanı kurarak cihazlarının kamera performansını arttırmayı amaçlayan Xiaomi yıllar içerisinde kamera performansı gittikçe gelişen cihazlar piyasaya sürdü. Çalışmalarından beklediği verimi alan firma geçtiğimiz yıl Samsung ve Sony ile işbirliğine giderek cihazlarında 48MP çözünürlüğe sahip kameralar kullandı. Bugün düzenlenen etkinlik ile 64MP ISOCELL GW1 Sensörünü Redmi cihazlarda göreceğimizi öğrenmiş olduk.

GW1 Herhangi bir 48MP çözünürlüğündeki sensörden %38 daha fazla pixele sahip ve bu sayede çok daha detaylı çok daha net fotoğraflar çekebiliyor. 1/1,7 inç boyutunda geniş bir sensör olan ISOCELL GW1, 1,6μm piksel boyutuna sahip. GW1 akıllı ISO teknolojisiyle geliyor ve karanlık fotoğraflarda koyu tonlarda oluşan kumlanmayı azaltıyor ve bu sayede düşük ışıkta daha temiz fotoğraflar ortaya çıkabiliyor. Aynı zamanda GW1  ISOCELL Plus,  ve Hybrid 3D HDR (Donanım tabanlı gerçek zamanlı HDR) gibi teknolojileri de destekliyor.

Ayrıca sunumun sonunda Lin Bin yakın gelecekte yine Samsung üretimi 108MP çözünürlükte kameraların Xiaomi cihazlarda yer alacağını açıkladı.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler