Xiaomi Pocophone F1 Avrupa’da Listelendi! Özellikleri ve Tasarımı Ortaya Çıktı!

POCOPHONE F1 Romania
Bir süredir her gün ortaya yeni bir detayı çıkan ve en ucuz Amiral Gemisi telefon olacağını belirttiğimiz Xiaomi Pocophone ile ilgili sitemizde bir çok haber yayınlamıştık. En son AnTuTu skoru ortaya çıkan cihaz bu sefer Romanya’da online bir alışveriş sitesinde listelendi. Cihazın bazı teknik özellikleri ortaya saçılırken Çinli kaynaklardan ise cihaza ait fotoğraflar sızdırıldı.
Pocophone F1’in tasarımına baktığımızda bu cihazın da çentikli olduğunu görmekteyiz. Xiaomi de çentik modasına uymaya devam ederken kimi kullanıcıların bu duruma üzüleceğini düşünüyorum. 5.99 inç boyutunda 1080 x 2246 çözünürlüğünde ekrana sahip olacak cihazın donanım kısmında ise sıvı soğutma ile desteklenmiş  Snapdragon 845 ve 6GB RAM 128 GB Depolamayı görmekteyiz.
Kamera tarafına baktığımızda ise Arkada 12MP Ve 5Mp çözünürlüğünde çift kamera kurulumuyla karşılaşacağız. Ön kamera tarafında ise 20MP Çözünürlüğünde bir kamera göreceğiz.
Cihazın ön kısmında Kızılötesi sensörlerin olduğu belirtilirken büyük ihtimalle Mi 8 Explorer Edition modelinde olduğu  gibi bir Face Unlock özelliği ile karşılaşacağız. Sevindirici iki detayı da paylaşıp habere nokta koymak istiyorum. Firmaların neden artık yer vermediğine anlam veremediğim 3.5mm Jack girişi bu cihazda tekrar yerini alacak. Öte yandan bizim Mi 8 ailesinde görmeyi beklediğimiz 4000 mAh kapasiteli pil Pocophone F1 de kendisine yer bulacak.
Son olarak fiyat kısmına gelirsek cihazın fiyatı büyük ihtimalle 6GB RAM / 64GB Depolamalı model  €420, 8GB RAM / 128GB Depolamalı modeli ise €460 olacak. Henüz çıkış tarihi netleşmeyen telefonla ilgili her gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. Bakalım cihaz ne zaman tanıtılacak ve bizlerin karşısına hangi özelliklerle gelecek.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler