Xiaomi Play Tanıtıldı! | Beklentiler Boşa Çıtkı. Giriş Seviyesinde Yeni Oyuncu

Xiaomi bugün gerçekleştirdiği lansman ile bir süredir sızıntı haberlerini yaptığımız Mi Play cihazını tanıttı. Giriş seviyesinde yüksek kalite mottosuyla piyasaya çıkan cihaz uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

Mi Oyna özellikliXiaomi Mi Play firma için yeni bir soluk gibi duruyor. Cihaz firmanın ilk su damlası çentiğine sahip telefonu olarak dikkat çekerken Redmi ile Mi Serisi arasına yerleşiyor. Redmi serisinden malzeme kalitesi olarak daha başarılı olan cihaz Mi Serisi kadar da iyi özelliklere sahip değil. Tasarım kısmına baktığımızda Gorilla Glass ile desteklenmiş arka kapak dikkatlerimizi çekiyor. Bu geçişli renk Mi 8 Lite modelini akıllarımıza getirmekte. Ön tarafa baktığımızda ise Su damlası çentiği dikkatlerimizden kaçmazken cihazın 5.84 inç boyutunda FullHD + Diyebileceğimiz bir çözünürlükte ekranı bulunmakta. Sınıfına göre ince çerçevelere sahip cihaz giriş seviyesinde iyi bir alternatif olacak gibi duruyor.

Mi Tüm renkleri oyna

Donanım tarafına baktığımızda ise Mediatek Helio P35 işlemcisi bizleri karşılıyor. Mediatek’in Snadpragon 632 işlemcisine rakip olarak piyasaya sürdüğü bu işlemci Snapdragon 625 işlemcisinden biraz daha iyi performans gösterirken Snapdragon 660 işlemcisinden geride kalıyor. Cihaz 4GB RAM 64GB Depolama ile gelirken ilerleyen dönemlerde yeni RAM ve Depolama seçeneklerinin de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yapay zeka ile desteklenmiş 12+2 MP Çift arka kameraya sahip cihaz portre modunda fotoğraflar çekebiliyor. Ön Kamerasının ise 8MP olduğunu belirtelim.

Cihaz 3000 mAh batarya ile gelirken kutu içerisinden 5V/2 Amper şarj adaptörü çıkıyor. Redmi serisinden farklı olarak Type-C girişine sahip olan cihazın maalesef kulaklık girişi bulunmuyor ( Ya bu kulaklık girişi size ne etti gardaşım ya? ).

Gelelim fiyat konusunXiaomi Playda bu cihazın çıkış fiyatı 160 dolar olarak belirlenmiş. Fiyatı ve sunduğu özelliklere bakacak olursak giriş seviyesinde eh bi bakalım diyebileceğim bir cihaz olmuş Xiaomi Mi Play. Açıkcası ben Honor Play modeline rakip bir oyun telefonu bekliyordum. Sizler bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler