Xiaomi, Pad 6 Serisinin “Derin Uyku Modunu” Yayınladı: PC Güç Stratejisinden İlham Alarak, Bekleme Süresi 49.9 Güne Kadar Ulaşabilir!

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, geçtiğimiz ay Xiaomi Pad 6 serisini Xiaomi 13 Ultra ile birlikte Çin’de piyasaya sürdü. Şirketin son nesil tabletleri, Xiaomi Pad 5 serisinin tanıtımından neredeyse iki yıl sonra geldi.

Pad 6 serisi, bir vanilya ve bir de pro modelinden oluşuyor. İlginç bir şekilde, her ikisi de aynı ekrana sahip ancak beklenildiği gibi, pro varyantı daha iyi özelliklere sahip.

Yayınlanmalarının ardından birkaç hafta sonra, Xiaomi bu tabletlerin çarpıcı bir özelliğini ortaya çıkarıyor.

Xiaomi, Pad 6 serisinin bu cihazların bekleme süresini uzatmak için derin uyku moduyla geldiğini söylüyor. Bu mod, tabletler uzun bir süre etkin olmadığında otomatik olarak devreye giriyor.

Şirket, cihazları derin uyku moduna koymak için Yapay Zeka, Mutlak Hareket Algılama (AMD) ve jeofensing gibi teknolojiler kullanıyor. Özellik, kullanım senaryolarına dayanarak uyarlanarak ürünün uzun süreli kullanımıyla daha da iyi hale geliyor.

Xiaomi, bu yeni özellikle Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi Pad 6 Pro’nun sırasıyla 47,9 gün ve 49,9 gün bekleme süresine ulaşabileceğini iddia ediyor. Pro versiyonunun, düzenli modelin içindeki 8.600mAh hücreye karşı daha büyük bir 8.840mAh pil içerdiği için ikisi arasında bir fark var.

Akıllı telefonların aksine, tabletler yoğun bir şekilde kullanılmazlar. Bu nedenle, Xiaomi tarafından sunulan bu yeni özellik, kullanıcılar için faydalı olabilir, çünkü son şarjdan günler veya haftalar sonra tabletlerini aldıklarında pil endişesi yaşamalarına gerek kalmaz.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler