Xiaomi Nihayet MIUI 9’un Yolda Olduğunu Resmi Olarak Doğruladı

Bugün Xiaomi’den MIUI 9 hakkında il doğrulama geldi. Geçtiğimiz hafta içerisinde MIUI 8 için yayınladığı haftalık güncellemeleri pek çok cihaz için Ağustos ayına kadar askıya aldığını duyuran firmanın MIUI 9 güncellemesinin oldukça geniş kapsamlı olması bekleniyor.

 

 

Yaklaşık 14 aydır kullanımda olan MIUI 8 versiyonunun güncellenmesi pek çok Xiaomi hayranının en büyük beklentilerinden bir tanesi olmasına rağmen Xiaomi cephesinden resmi bir açıklama henüz gelmemişti. Ancak bugün resmi forum üzerinde MIUI 9 beta grupları oluşturuldu ve test ekipleri hazırlandı. Xiaomi CEO’su Lei Jun ise yeni işletim sisteminin daha akıcı olduğunuz ve çok daha uzun batarya süreleri vadettiğini belirtti.

 

 

Daha önce yayınlanan görsellerden ise MIUI 9 ile gelecek yeniliklerden bir diğerinin çift ekran uygulaması olacağını öğrenmiştik.

 

Özellikle Mi6’nın piyasaya çıkışı sonrasında pek çok Xiaomi hayranı kendilerini Mi Note 3 ve Mi Mix 2 beklentisi içerisinde buldular. Ağustos ayı içerisinde resmi olarak yayınlanmasını beklediğimiz MIUI 9 etkinliği ile birlikte bu iki cihazdan biri daha tanıtılabilir mi? Bekleyip göreceğiz.

 

Önceki Yazı

ZTE Small Fresh 5 Dual Kamera, Harika Renkler ve 5 Fiziksel Tuş ile Geliyor

Sonraki Yazı

En Yeni Samsung S8 çakması Bluboo S8 Yakında Piyasada

1 comment

  1. Metin dedi ki:

    Herkesin sabırsızlıkla beklediği versiyon bakalım neler olacak

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.