Xiaomi MIX Fold 3: İnceleme, Özellikler ve Tanıtım Tarihi

Xiaomi’nin, yakın zamanda duyurulması beklenen katlanabilir ekranlı amiral gemisi MIX Fold 3’ün tanıtımını bir süre önce başlattığı biliniyor. Çin’in ulusal kalite sertifikasyonu, 2308CPXD0C ürün koduna sahip yeni bir Xiaomi cihazına verildi. Bu yeni cihazın büyük ihtimalle Xiaomi MIX Fold 3 olduğu ve resmi tanıtımının Ağustos ayında yapılacağı bekleniyor.

Xiaomi MIX Fold 3 Sertifikasyon bilgileri, MIX Fold 3’ün 67W kablolu şarjı desteklediğini doğruluyor ve daha önceki internet söylentileriyle uyumlu hale geliyor. Online kaynaklar, Xiaomi MIX Fold 3’ün dış ekranının FHD çözünürlüğe sahip olduğunu, açıldığında ise iç ekranın 2160*1912 çözünürlüğüne sahip olduğunu ortaya çıkardı. Cihaz, 3.36GHz hızında çalışan Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle güçlendiriliyor. Dahili olarak 4800mAh batarya barındırıyor ve 50W kablosuz şarjı destekliyor. Ayrıca, 16+512GB ve 16+1TB depolama seçenekleri sunuyor. Telefonun arka kısmı melanin deri veya beyaz cam kaplamalarla mevcut.

MIX Fold 3’ün görüntüleme yetenekleri de dikkate değer. Leica görüntüleme teknolojisini benimseyen cihaz, 115mm eşdeğer odak uzunluğuna sahip 5x periskop telefoto lensi içeriyor. Ana arka kamera, 1/1.49 inç boyutunda 54 megapiksel Sony IMX800 sensörüdür. Kamera modülü, arka bölgenin üst kısmında yatay bir matris şeklinde düzenlenmiştir, dış ekran ise delikli bir tasarıma sahiptir.

Tabii ki, çoklu kamera bileşenlerinin dahil edilmesi, bu katlanabilir ekranlı telefonun kırılgan ve hafif olmayabileceğini gösteriyor. Xiaomi’nin ağırlık ve konfigürasyon arasında nasıl bir denge kurduğunu görmek için beklememiz gerekecek.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler