Xiaomi Miui Arayüzündeki Reklamları Kaldırabilir

Xiaomi fiyat performans ürünü telefonlarıyla kalbimizi kazanan bir firma olarak yoluna devam ederken bazı yaptığı işler ile tepki çekiyordu. Miui Arayüzünde gösterilen reklamlar kullanıcılardan oldukça fazla tepki alırken anlaşılan Xiaomi bu konuda bir adım atacak.

 

Cihaz satışından %5 üzeri kar etmeyeceğini açıklayan firma gelir elde etmek için bazı yollar aramış ve çözümü miui arayüzündeki uygulamalarda reklamlar göstermekte bulmuştu. Kullanıcılar bu reklamlar yüzünden firmaya sitem ediyordu. Xiaomi ise %5 oranından fazla kar etmeden genel kazancını nasıl arttıracağı konusunda kafa yoruyordu.

Güzel ama Çince 🙂

Xiaomi ürün yöneticisi dün weibo üzerinden bir gönderi paylaştı ve Miui arayüzü hakkında ne düşündüklerini neler görmek istediklerini sordu. Kullanıcıların büyük çoğunluğu reklamlar konusunda sitem etti. Xiaomi yöneticisi ise bu konuda çalışma yapacaklarını ancak biraz uzun süreceğini belirtti. Tahminlere göre Xiaomi mi serisinden elde ettiği kar miktarını arttıracak ve bu sayede reklamların yerini doldurabilecek.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler