Xiaomi Mi8’in Kutusu ve Beraberinde Birkaç Özelliği Zuhur Etti

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi iddialar, söylemler, sızıntılar eşliğinde bizlere her geçen gün daha da yaklaşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Xiaomi’nin göz bebeği olacak modellerinden biri olacak olan Mi8’in perakende satış kutusu görüntülendi. Ve kutuda yazan birkaç özellik ise bu sayede ortaya çıktı.

Kutudan bize sunulan özellikler bizlere şöyle nakşedilmiş. İşlemci tarafında bizleri hiç şaşırtmayan şekilde Qualcomm’un faal en tepe işlemcisi Snapdragon 845, Mi8’de yer alıyor. Bu işlemciye partner olarak ise 6GB RAM ve 64GB depolama kapasitemiz var. Ama cihazın başka RAM ve depolama varyantlarının da olacağına eminiz.

Xiaomi bizi Mi8 ile bazı özellikleri ilk defa sunacak gibi… Bunlardan biri çift GPS teknolojisi iddialara göre dünyanın bu özelliğe sahip ilk telefonu Mi8 olacak. Bu model ile bzilere Xiaomi, Android dünyasının ilk 3D yüz modeli çıkartarak yüz tarama yapabilen telefonunu sunacak.

Kamera tarafında ise bizleri AI destekli 20MP çift kamera bizlere yüzünü gösteriyor.

Son olarak ise telefonda 3.5mm kulaklık jak yuvasının olmadığını belirtelim. Mi8, Mi6’da da olduğu gibi USB type-c ses bağlantısı olacak.

Xiaomi Mi8, 31 Mayıs tarihinde Shenzen’de büyük bir etkinlik ile tanıtılacak. Ayrıca lansmanda MIUI 10 ve birkaç yeni ürünü daha göreceğiz.

Xiaomi Mi8 Muhtemel Özellikler

• Dünyanın ilk çift GPS’li telefonu
• Qualcomm Snapdragon 845 işlemci
• 6GB RAM / 64GB depolama
• 20MP AI bezeli çift kamera
• 3D modelleme ile yüz tarama
• USB type-c bağlantı ve type-c ses (Tek port)

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler