Xiaomi Mi8 Hayal Ettiğimiz Gibi Olmayacak

Xiaomi ve Mi8 kelimeleri sanki çok sevdiğimiz bir dostumuzun adını tekrar duymuş gibiyiz… Xiaomi Mi8 ilgili yeni bir tanıtım posteri ortaya çıktı.

Bu posterden yansıyanlar açıkçası sizleri biraz üzebilir. Öncelikle dikkatimizi çeken ayrıntı pek çok teknoloji severin antipati duyduğu çentiğe sahip olacak. Ama diğer rakiplerine göre çentiği katlanabilir kılacak 3D yüz tarama özelliğine sahip olacak.

Bir diğer detay ise sıkça Mi8 yahut Mi7 için zikr edilen ekrandan parmak izi okuyucuya sahip olabiliceği söylentisi… Ama burdaki görsele göre parmak izi okuyucu arka tarafta bizlere “Merhaba” diyor olacak.

Ön tarafta alt kısımda ise bizleri ufak bir atıl alan, çerçeve görmek can sıkıcı bir detay olmuş. Çerçevesizlik mümkün olsun diye konan çentiğe rağmen hala çerçeve görmek Mi8’de bir hayal kırıklığına daha sebep oldu. Öykündüğü telefonun ön tarafında sadece çentiğini benzetebildiğini görmek ayrıca hayal kırıklığına uğratan bir detay…

Mi8, köşeye dikey konumda yerleştirilmiş AI yetenekleri ile donatılmış çift optik kameraya sahip olacak.

Telefon cam/seramik arka kısma, metal iskelet ve çerçeveler ile gelebilir.

Posterdeki tasarım dışı diğer detaylara baktığımızda ise Qualcomm’un en tepe işlemcisi Snapdragon 845’a sahip olduğunu görüyoruz. Ve görsel doğru ise Mi8 dünyanın ilk çift GPS’li telefonu olacak.

Xiaomi Mi8 ve MIUI 10, 31 Mayıs günü Shenzen’de tanıtılacak. Ayrıca pek çok yeni Xiaomi ürününü daha görmemiz oldukça olası bir ihtimal.

Xiaomi Mi8 Muhtemel Özellikler

• Dünyanın ilk çift GPS’li telefonu
• Qualcomm Snapdragon 845 işlemci
• AI çift optik kamera
• 3D kızılötesi (Infarared) yüz tarama

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler