Xiaomi Mi Wi-Fi Repeater Pro 2 Sinyal Güçlendirici Nasıl Kullanılır?

Xiaomi’nin işlevsel ürünlerinden Mi Wi-Fi Repeater Pro 2’nin kullanımını anlatıyoruz.

Çok katlı evlerin, büyük ofislerin ve kalabalık mekanların en büyük sorunlarından olan kablosuz ağ sinyalinin zayıf olması ya da istenilen alana ulaşamaması bu ürün sayesinde artık bir sorun olmaktan çıkıyor.

Xiaomi‘nin bu sorunlar için geliştirdiği işlevsel ve bütçe dostu ürünü Mi Wi-Fi Repeater Pro 2 ile kablosuz ağ sinyalini daha uzak mesafelere iletebilirsiniz.

Bu rehberde de cihazın nasıl kullanıldığına dair detaylı bilgileri bulacaksınız. Hadi başlayalım;

İlk olarak kutudan çıkan cihazımızın ülkemizdeki prizlere uyumlu hale gelmesi için EU fiş adaptörünü takalım.

Ardından cihazımızı prize takalım. Cihazın ön tarafından sarı LED ışık yanacaktır. Bu, cihazımızın telefonumuz ile bağlanmaya hazır olduğunu gösterir.

Telefonumuza App Store ya da Play Store üzerinden Mi Home uygulamasını indirelim. Uygulamayı indirmek için cihaz kutusu üzerindeki QR Kodu da kullanabilirsiniz.

Uygulama ara yüzü görselde görülmektedir. Yeni cihazımızı otomatik olarak bulup size uyarı verdiği gibi dilerseniz cihazı siz de ekleyebilirsiniz. Cihazı eklemek için “Add Device” kısmına dokunalım.

Karşımıza gelen bölümde cihazımız görünecektir. Cihazı seçerek devam edelim.

 

Bu bölümde bağlanmak ve sinyal mesafesini arttırmak istediğimiz kablosuz ağı seçelim ve şifresini girerek devam edelim.

Ardından gerekli işlemlerin yapılmasını ve varsa yazılım güncellemesinin yüklenmesini bekleyelim. Bu adım kendiliğinden tamamlanacaktır.

Cihaz kurulum işleminin başarılı ile tamamlandığına dair uyarı çıkacaktır. Bu adımda dilerseniz telefonunuzun ekranına kısa yol ekleyebilirsiniz. Bunun için “Create Shortcut” seçeneğini işaretleyelim ve “Done” ile devam edelim.

Görmüş olduğunuz gibi “Mi Home” uygulamasının ana ekranında eklediğimiz cihaz görünüyor. Cihazımızı seçerek bağlantı ile ilgili detayları görebilir ya da dilersek ayar yapabiliriz.

Bu bölümde cihazımızın sinyal gücünü görebilirsiniz. Aynı zamanda cihaz ile ilgili ayarları da bu ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

“Wi-Fi Roaming” seçeneğini aktif hale getirirseniz cihazınız evinizdeki kablosuz ağ ile aynı isme sahip olur. Bu seçeneği kapalı hale getirmeniz durumunda ise Mi Repeater‘a farklı bir isim verebilirsiniz. Aynı şekilde bir de şifre atayabilirsiniz. Bu durumda cihaz ayrı bir kablosuz ağ gibi görünür.

Bu şekilde dilerseniz misafirlerinize sadece Mi Repeater‘ın şifresini vererek ana kablosuz ağınızı güvenli tutabilirsiniz.

Mi Repeater‘ın ayarlar ve bağlantı hızı detaylarına kısa yoldan ulaşmak için daha önce oluşturduğunuz kısa yol ikonunu kullanabilirsiniz.

Cihaz ayarlarını sıfırlamak ya da farklı bir ağ ile kullanmak isterseniz Reset işlemi yapmalısınız. Bunun için cihazının prize takılı haldeyken alt kısmında bulunan Reset tuşuna iğne yardımı ile birkaç saniye basılı tutmalısınız. LED ışık sarı renkli yanmaya başladığında Reset işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Cihazı MIUI Türkiye güvencesi ile satın almak için tıklayın.

Cihazın Teknik Özellikleri

  • Aktarım Hızı: 300 Mbps
  • Aktarım Standardı: Wi-Fi 802.11b/g/n
  • Frekans: 2.4GHz
  • Boyut: 220 x 150 x 70 mm
  • Ağırlık: 30g

Bu rehber veya ürünün kendisi ile ilgili sorularınızı yorum kısmında yazabilirsiniz. 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler