Xiaomi Mi RearWiew Akıllı Dikiz Aynası’nı Tanıttı

Ürettiği ürünler ile adından söz ettirmeyi başaran Xiaomi bugün Mi RearWiew adı verdiği Akıllı dikiz aynası tanıttı. Ürün kompakt bir tasarım ile geliyor ve yeni özellikler ile bizleri karşılıyor.
 
Cihazın özelliklerine gelecek olursak 6.86’inç 1280x480P dokunmatik bir ekran ile geliyor. Soğutma verimliliğini artırmak için aerospace alüminyum materyal bir malzeme kullanmış.Kamera bölümünde ise düşük ışık şartlarında oldukça etkili çalışma özelliğine sahip Sony firmasının ürettiği SONY IMX291 sensörlü bir kemera ile geliyor. Sensör bölümünde tamamı cam yapıdan oluşan 6 adet lens kullanmış, ve 6 adet’ten oluşan lenslerin hepsinde 9 kat bir kaplamadan oluşuyor, F/1.8 açıklık özelliğine sahip kemera’da 150°(derece) kadar geniş acı özelliği bulunuyor. İleri düzeyde çarpışma uyarısı (FCW) kabiliyeti’de bulunuyor, Ayrıca Önceden araç’ınızı çalıştırduysanız (PSV) ve şeritten ayrıldığınızda uyarı veriyor. (LDW) özelliklerini barındıran ürün, ileri düzeyde seviye sürücü asistanı sistem (ADAS) ile donatılmış. Kaza esnasında akıllı dikiz aynası video’yu önceden /sonradan kayıt alma yeteneğine sahip, Ön/Arka ve ters bir şekilde kamera kaydı’da yapabiliyor. 
 
Video’larınızı dikiz aynasından izleyebilir, mobil uygulama sayesinde’de izlediğiniz videoları görme imkanı sağlıyor. Acil durumlar için uyandırma sistemi özelliği mevcut, Akıllı dikiz aynası araç’ınızın arka kısmını geniş bir açı sağlayarak güvenli bir şekilde yolculuk yapmanıza imkan tanır. 
 
Smart Love All adlı hapörlör ile desteklenen ürün sesli komut özelliği’de bulunuyor. En yakın hava limanı, hastane gibi sesli komutlar’da verebilirsiniz. Ses açma / Video / Fotoğraf kayıt etme yeteneğine sahip, Ürün Müzik, Radyo gibi özellikleri barındırıyor. Mİ Home uygulama’sı araçılığıyla akıllı ev ürünlerinize arabanız’dan bağlantı kurabilirsiniz. 3 Nisan’dan itibaren Jingdog, Suning Lynx, Xiaomi Mall ve Mi Home araçılığıyla satışa sunulacak, Ürün 158$ fiyat etiketiyle gelip sadece siyah renk seçeneği mevcut. 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler