Xiaomi Mi Note 3 ‘ün Kutusu Sızdı

Xiaomi’nin 11 Eylül günü Mi Mix 2 ile birlikte tanıtacağı cihazı Mi Note 3 ‘ün kutusu sızdırıldı. Bir Twitter hesabından yayınlanan bu görsellerde cihaz ile ilgili bazı özelliklerinde yer aldığını görüyoruz.

Öncelikle dikkat çeken ayrıntı ise telefonda işlemci olarak Qualcomm’un Snapdragon 660 çözümünün yer alması. Buda diğer Mi Note ‘lara göre bu cihazın orta seviye segmente geleceğini işaret ediyor. Çünkü Mi Note serisinde Qualcomm’un Snapdragon 8XX serisi en üst düzey işlemcileri kullanılıyordu ama bu cihaz ile Qualcomm’un Snapdragon 6XX serisine geçilecek gibi duruyor…

Sızıntıdan çıkan diğer ayrıntılardan bir diğeri ise telefonda 6GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi olması bunlar günümüz şartlarında orta segment cihazlar için gayet iyi RAM ve depolama alanı değerleri.

Kamera kısmı ilede ilgili kutudan yansıyan bilgilere bakarsak cihazın çift arka kameraya sahip olduğunu görüyoruz. Ön kamerasınında 16MP olduğu vurgulanmış, ön kameraya böyle vurgu yapıldığına göre cihazın iddialı bir ön kameraya sahip olabileceği söylenebilir.

Cihazın tasarımsal olarak Mi6 modelinin biraz hormonlusu olacağı görüşü hakim. Söz konusu sızıntıdan yansıyan verilerden biriside telefonun cam bir gövdeye sahip olduğu bu veri cihazın Mi6 ‘ya benzeme ihtimalini artıran faktörlerden…

Son ayrıntımız ise telefonun USB type-c üzerinden ses aktarımı yapacağı, buda demek oluyor ki cihazda 3.5mm kulaklık jak yuvası olmayacak. Bu atılım bazı kullancılar tarafından pek olumlu yaklaşılan bir hareket olmasada ama zaman içinde bu duruma alışılabilir gibi duruyor. Ayrıca kutuda 3.5mm jakı, type-c ‘ye dönüştürücü aparatta yer alıyor.

 

Sızan görsellerden yansıyan özellikler ;

– Qualcomm Snapdragon 660 işlemci
– 6GB RAM / 128GB depolama
– Çift arka kamera / 16MP ön kamera
– Cam gövde
– USB type-c kulaklık jak yuvası / kutuda 3.5mm jak çevirici aparat mevcut

 

Bakalım 11 Eylül günü bize Xiaomi cephesinden neler sunacak çok yakında göreceğiz…

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler