Xiaomi Mi Note 10 14 Kasımda Tanıtılıyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin en çok satan cihazlarından bir tanesi olan Mi Note 2 ve Note 3 modellerini hatırlayanlar olacaktır. Bir süredir ölü olan bu seri Mi Note 10 ile tekrar canlanıyor.  Ne ölmesi kardeşim bayılmışım diyen Ölü Salih edasıyla küllerinden yeniden doğan Mi Note serisi bomba gibi geliyor.

Xiaomi Mi Note 10 modeli aslında 5 Kasımda lansmanı yapılacak olan Mi CC9 Pro modelinin global versiyonu olacak diyebiliriz. 108MP kamerasıyla dikkat çekecek cihazın diğer detaylarına bakacak olursak Mi CC9 Pro modelinde 6.47 inç boyutunda Full hd OLED ekran bulunuyor aynı zamanda bu ekranın kenarlardan Mi Note 3 modelinde olduğu gibi oldukça fazla bir kavis yapması bekleniyor. Ön kısımda ekranda bulunan damla çentik içerisinde ise 32mp ön kamera bulunuyor. Mi CC9 Pro modelinde 2X 5X optik zoom 10X hibrit zoom özelliği bulunacak. Geçtiğimiz yıl Oppo ve Huawei ile hayatımıza giren 10X optik zoom özelliğini sonunda Xiaomi cihazlarda da deneyimlemek münkün olacak. Daha önce de belirtildiğ gibi Mi CC9 Pro modelinde 5 kamera bulunacak bu kameralardan bir tanesinde  108 MP çözünürlüğünde Samsung sensör bulunacak. Snapdragon 730G işlemcisi ise cihazın kalbinde bulunacak.

Xiaomi Polonya merkezi yaptığı paylaşımlar ile hem cihazın 108MP kamerasını hem de 14 Kasım tarihinde resmi duyurusunun yapılacağını doğruladı. 14 Kasım tarihinde Polonyada yapılacak lansman büyük ihtimalle global ilk lansman olacak ve sonrasında cihaz bütün global pazara yayılacak.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler