Xiaomi Mi Mix Alpha ile Katlanabilir Ekranlı Xiaomi Telefon Kardeşmiş.

Başlığı okuyunca ne diyor bu editör dediğinizi duyar gibiyim ancak dün Xiaomi tarafından bazı önemli açıklamalar geldi. Lin Bin tarafından sosyal medyada paylaşılan açıklamalar haberimizde.

Bilindiği üzere Xiaomi dün Mi Mix Alpha adındaki rüya telefonunu tanıttı. %180 ekran kasa oranına sahip bu cihaz katlanabilir ekranlı cihazlar kadar bizleri heyecanlandırmayı başardı. Lansman sonrası dikkatli gözlerin fark ettiği bir detay oldu. Bilindiği üzere Xiaomi Mart ayında bir video yayınlayarak kısmen de olsa katlanabilir ekranlı telefonunu göstermiş sonrasında ise derin bir sessizliğe bürünmüştü. Dikkatli bakıldığında Mix Alpha modelinin aslında bir kez katlanmış ancak geri açılamayan bir katlanabilir telefona benzediğini görüyoruz. Bu konuda Lin Bin kendisine sorulan soruya verdiği cevap ile bizleri haklı çıkardı.

Xiaomi uzun zamandır hem katlanabilir ekranlı telefonu hem de Alpha üzerinde çalışıyormuş ve iki cihaza da aynı kod isimleri verilmiş. İki proje de eş zamanlı olarak geliştirilmeye devam etmiş ve hangisi üretime hazır ve uygunsa onu tanıtacaklarına karar vermişler. Alpha ve Katlanabilir ekranlı cihazımız arasındaki yarışı Alpha kazanmış gibi duruyor zira hala katlanabilir ekranlı Xiaomi cihazından bir ses soluk çıkmıyor. Mart ayındaki prototipin katlanmış versiyonu olan Mi Mix Alpha sonrasında bizler gerçek katlanabilir Xiaomi cihazı da piyasada göreceğiz  gibi duruyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler