Xiaomi Mi Mix 4 Modelinin Özellikleri Sızdı! | Mekanın Sahibi Geliyor Bebeleri Pistten Alalım :)

5/5

Xiaomi’nin 2019 yılında atacağı son zar olan Mi Mix 4 modeli hakkında bir çok iddia mevcut. 24 Eylül tarihinde tanıtılması beklenilen cihaz ile ilgili sızıntılara bugün bir yenisi daha eklendi. İddialara göre Mi Mix 4 modelinin özellikleri sızdırıldı.

Ortaya çıkan sızıntılara baktığımızda Mi Mix 4 Mekanın Sahibi Olmaya geliyor diyebiliriz. Sızan görsele baktığımızda Mi Mix 4 Xiaomi’nin daha önce demosunu yaptığı ve üzerinde çalışmaya devam ettiği 100W hızlı şarj ile gelecek. 100W hızlı şarj gerçekten mobil sektörde bir devrim olacaktır. Sızan diğer detaylara bakıldığında RAM kapasitesi olarak 16GB rakamını görüyoruz. (Gözlerimi ovuşturuyorum hala 16GB yazısını görüyorum) Kamera tarafında ise 108 değil 64MP bir çözünürlük göreceğimizi belirtiyor sızdırılan görsel. Aynı zamanda cihazın DxoMark puanı ise 115 olarak belirtilmiş. Bu değer Xiaomi Mi Mix 4 modelini 113 puanla lider olan Samsung Galaxy Note 10+(Ne uzun ismi varmış yazarken yorulduk) modelinin önüne taşıyor.

Xiaomi Mi MIX 4

Dikkat çeken detaylardan diğeri ise IP68 su ve toza karşı dayanıklılık sertifikası oluyor. Mi Mix 4 firmanın ilk IP sertifikalı cihazı olabilir. Cihazda diğer sızıntılarla çelişen bir detay ise ekran tarafında karşımıza çıkıyor. Bu kaynağa göre cihazda 2K çözünürlüğünde 120Hz tazeleme oranına sahip ekran bulunacak.

Cihaz ile ilgili sızıntılar bu şekildeydi. Açık konuşmak gerekirse bu sızıntı büyük ihtimalle fake ancak bazı yönlerden de gayet mantıklı geliyor. Sizler ne düşünüyorsunuz?

5 comments

 1. Yüksel dedi ki:

  Redmi note 4x e güncelleme gelmedi bilgi verirseniz sevinirim

 2. Ali Osman Polat dedi ki:

  Mi mix 3 kullanıyorum.çıkarsa Eskişehir e ilk alanlardan olacağım.o kadar.

 3. Anonim dedi ki:

  Bence mi mix serisi biraz pahali seri onun için mantikli ola bilir

 4. Ulvi dedi ki:

  Bence mi mix serisi biraz pahali seri onun için mantikli ola bilir

 5. Sarper Saridal dedi ki:

  Mobil bir işletim sistemi 16 GB ram istememeli gerekiyorsa komple android sıkıntılı demektir. Yada şöyle yapalım. 16 GB a android 10-11-12 garanti olmalı. Apple bunu 2 GB ramla iPhone 6s de yapıyorsa 2014 den beri 10-11-12-13 alıyorsa 16 ile ve bı zilyon çekirdekle 10-11-12 yapsın ki telefona telefon işletim sistemine işletim sistemi diyelim.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Önerilen makaleler