Xiaomi Mi Mix 4 Gelmeyecek!

Son lansmanı ile akıllı telefon pazarında fırtınalar estiren Xiaomi’den bazı kullanıcıları üzecek bir açıklama geldi. Xiaomi Mi Mix 4 olarak adlandırılacak bir model gelmeyeceği doğrulandı.

Mi Mix Alpha modeliyle Mix serisinin en iddialı cihazını ortaya koyarak belki de akılı telefon sektörünün mihenk taşı olacak işe imza atan Xiaomi görülen o ki Mix serisini bir süre güncellemeyecek. Mi Mix Alpha modelinin fazla fütüristik bir cihaz olduğu herkesin malumu, %180 Ekran kasa oranı yüksek fiyatıyla herkesin kolayca ulaşamayacağı bir model olan Alpha’nın ardından kullanıcılar daha günlük kullanıma uygun bir Mix modeli için beklemeye başlamışlardı. Ancak Xiaomi ürün pazarlama direktörü Weibo üzerinden yaptığı paylaşım ile iddiaları yalanladı ve Mi Mix 4 adında bir cihaz olmadığını piyasada bulunacak cihazların lansmanda tanıtılanlardan ibaret olduğunu belirtti.

Geçmişe baktığımızda firmanın büyük atılımlarını hem Mix serisi altında yaptığını görmüştük. Çerçeveleri ilk Mix serisiyle incelten firma kendisinden beklenen büyük kamera iyileştirmesi yine Mi Mix 2s ile bu seride bulmuştu. Kızaklı bir tasarım ile gelen Mix 3 modeli yine aynı şekilde yenilikçi bir modeldi. Bu bağlamda baktığımızda Mi Mix Alpha modelinin Mix çatısı altında konumlandırılmasını ve daha “basit” bir cihazı piyasaya sürmenin geri adım olacağını düşünebiliriz. Görünen o ki firma Çerçevesiz pop-up kameralı yüksek donanımlı cihaz isteyen kullanıcıları Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro gibi cihazlara yönlendiriyor.

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler