Xiaomi Mi Mix 3 Hakkında Her Şey! (Video İçerir)

Xiaomi Mi Mix 3 bugün gerçekleşen bir lansman ile tanıtıldı ve bizler Çerçevesiz telefon akımının öncüsü olan Mix Serisinin 3. jenerasyonu olarak karşımıza çıkan Mix 3 ile tanıştık. Mi Mix 3 Tasarım Donanım ve Yazılım kısmında oldukça iddialı bir cihaz olmuş.

Bu kadar yazıyı kim okuyacak İlker Kardeşim diyenler için güzel bir ön bakış videosu da hazırladım. Onu da hemen izleyebilirsiniz. (Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın lütfen)

Tasarım kısmına baktığımızda Mix serisinde yeni bir yola girildiğini görmekteyiz. Daha önceki Mix cihazlarda ön kamera cihazların alt çerçevesinde bulunuyorken Mix 3 modelinde ise dört bir yandaki çerçeveler inceltilmiş ve kızaklı arka kapak sistemine geçişmiş. Ön kamera da bu kızağın üzerine yerleştirilmiş. Cihaz hem kızak açık durumdayken hem de kapalı durumdayken oldukça şık bir tasarıma sahip. Ön kamera ile diğer sensörler ve ahize de bu kızağın üzerine taşınmış durumda. Arka kısımda ise seramik arka kapağın üzerinde sol üst kısımda mi 8 modelinden alıştığımız dikey çift kamera dizilimini ve ortada erişimi kolay bir yerde parmak izi okuyucusunu görmekteyiz.

Cihaz 6.3 inç boyutunda 2340 x 1080 FULL HD+ Çözünürlüğünde AMOLED bir ekrana sahip ve bu sayede ekran kısmında enerji verimliliği de sağlanmış. Ekran NTCS renk gamutunun %103 ünü karşılayabiliyor. Ve 600 nit parlaklığı ile güneş altında da iyi bir deneyim vaat ediyor. Kızaklı arka kapak sistemi sayesinde ön kısımdaki sensör kamera ve ahize kalktığı için cihazın ekran kasa oranı %94 seviyelerine kadar çıkmış. Ön taraftan bakıldığında neredeyse çerçevesize yakın bir deneyim sunacaktır Mi Mix 3. Kızak bölümüne geldiğimizde ise 300.000 açıp kapatılmaya dayanıklı şekilde yapılan kızak sistemine değişik ses efektleri atayabiliyoruz. Ayrıca kızağın hareketlerine çeşitli işlevler de atanabiliyor. Kızak hareketleriyle uygulama başlatmak çağrı cevaplamak mümkün.

Donanım tarafına baktığımızda ise cihaza Snapdragon 845 işlemcisi gücünü verirken 6GB RAM 128GB ROM / 8GB RAM 128GB ROM /8GB RAM 256GB ROM ve Özel Palace Edition adındaki seramik gövdeli model 10GB RAM 256GB ROM seçeneği ile bu cihaza sahip olmak mümkün. Ayrıca depolama birimi UFS 2.1 Standardında yani okuma ve yazma hızları oldukça yüksek. Şüphe yok ki bu durum cihazın çok daha akıcı çok daha hızlı çalışmasını tetikleyecektir. Maalesef bu cihazın depolamasını SD Kart ile arttırmak münkün değil ancak 128GB Baz depolamayı görünce bunu pek sorun etmeyeceğinizi düşünüyorum.

Donanım tarafındaki diğer durağımız ise Kamera olsun. Xiaomi bu cihazın kamerası üzerinde de oldukça fazla mesai harcamış ve cihaz DXOMark testinden 103 puan alarak Note 9 modelini yakalamış. 108 Fotoğraf puanı ise bu cihazın fotoğraf çekimi konusunda ne kadar iddialı olduğunu kanıtlar nitelikte. Arka kısımda 12MP çözünürlüğünde 26mm geniş açılı f/1.8 diyaframa sahip 1.4µm pixel büyüklüğünde 4 eksenli OIS destekli Sony IMX363 ana kamerayı görüyoruz. Ayrıca ana kamera ile 960FPS slow motion videolar çekebilmek mümkün.

İkinci Kameramız ise Samsung sensör kullanıyor. Samsung S5K3M3+ sensör kullanan ikinci kamera 12MP çözünürlüğe sahip ve f/2.4 diyafram değerine sahip. 2X optik zoom da yapabiliyor. Yapay zeka desteği ile çok daha gelişmiş fotoğraf ve video deneyimi bizleri bekliyor.

 

Cihazın kutu içeriğinden 3200 mAh değerindeki bataryasını çok hızlı bir şekilde şarj edecek Quick Charge 4+ destekli bir adaptör çıkmasının yanı sıra 10W gücünde bir kablosuz şarj adaptörü de kutu içerisinden çıkacak. Cihaz Bluetooth 5.0 ve Çift Bant GPS desteği ile geliyor. Bol bol navigasyon kullanıyorsanız sizin için biçilmiş kaftan olacaktır Mi Mix 3 modeli.

Fiyatlandırma : 

Xiaomi Mi Mix 3 modelinin 6GB RAM ve 128GB kapasiteli versiyonu 475 Dolar, 8GB RAM ve 128GB kapasiteli versiyonu 517 Dolar ve son olarak Seramik arka kapağa sahip Özel Palace Edition modeli ise 720 Dolar fiyata sahip olacak ve sadece bu modelde 10GB RAM ve 5G Desteğini göreceğiz.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler