Xiaomi Mi Mix 2 Göründü

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında duyurusu gerçekleştirilen Xiaomi Mi Mix, sahip olduğu çerçevesiz tasarımı ile büyük ses getirirken, kısa bir süre içerisinde akıllı telefon pazarının en çok konuşulan modellerinden birisi oldu.

Ortaya çıkan sızıntılar ile uzun süredir gündemde olan yeni Mi Mix 2 modelinin üst seviye donanımı ile ön plana çıkması beklenirken, en büyük merak konusunun cihazın tasarımı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dünyaca ünlü tasarımcı Philippe Starck, Facebook sayfası üzerinden Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modellerinden Mi Mix 2 için hazırladığı konsept tasarımı gün yüzüne çıkardı.

Konsept tasarım ilk bakışta Samsung’un Galaxy S8 serisini andırıyor olsa da, Mi Mix modeli ile benzer bir şekilde çerçevelerin oldukça ince bir yapıda olması, cihazın benzer bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkması durumunda adından oldukça fazla söz ettireceğini kanıtlıyor.

Xiaomi Mi Mix 2’nin güvenlik katmanı olarak sunacağı 3 boyutlu yüz tanımlamayı kullanmak için sadece cihazınızı yüzünüze doğru tutmanız yeterli oluyor. Yeni MIUI 9’un bir parçası olduğu ifade edilen özellikle, cihazın kilidinin açılmasının daha güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Sadece Mi Mix 2 akıllı telefona özel kalacağı ifade edilen 3 boyutlu yüz tanımlamanın, MIUI 9 desteklese bile şirketin diğer cihazlarına gelmeyeceği söyleniyor. Şu anda piyasada bu özelliği sunan akıllı telefonlar arasında Galaxy S8 ve Sony XA1 gibi modeller bulunmakta. Tabii ki bu özellik Xiaomi tarafından henüz resmi olarak onaylanmış değil.

https://www.facebook.com/StarckOfficial/videos/1905016559763231/

 

Donanım konusunda da oldukça iddialı olan Xiaomi Mi Mix 2’nin Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinden ve Adreno 540 grafik biriminden güç alması ve cihaza 6 GB RAM’in eşlik etmesi bekleniyor.

Eylül ayında tanıtılması beklenilen akıllı telefonun, 19 megapiksel çözünürlüğünde arka kameraya ve 4500 mAh kapasiteli bir bataryaya ev sahipliği yapması beklenirken, cihaz hakkında başka bir detay bilinmiyor.

 

 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler