Xiaomi Mi Box için Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtılmaya başlandı

Xiaomi’nin 2016 yılında çıkarmış olduğu ve yüksek satış rakamlarına ulaştığı TV Box ürünü için yeni bir güncelleme yayınlandı. 

Xiaomi TV Box, Android 6.0 sürümü ile çıkmış olmasına rağmen bugüne kadar Android Nougat güncellemesini almaması kullanıcılarını üzerken, geçtiğimiz aylarda bir Reddit kullanıcısının Twitter hesabından Mi TV Box‘un Android Oreo güncellemesi ile ilgili paylaşmış olduğu bilgi TV Box kullanıcılarını heyecanlandırmıştı. Beta aşamasına kayıt olan bu kullanıcı ilk olarak Oreo sürümünü test edenler yer arasında alırken şimdi ise güncelleme tüm kullanıcılara stabil sürüm olarak dağıtılmaya başlandı.

Bu güncelleme ile gelen en büyük yenilik ise Google Asistan diyebiliriz.  Çünkü akıllı evinizi TV’nizden kontrol edebileceğiniz gibi, Asistan’ın sunduğu tüm diğer özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

Güncelleme şöyle bir göz atmak isterseniz aşağıdaki videoyuda izleyebilirsiniz.

ABD, Kanada, Portekiz ve Avustralya’daki kullanıcılar şuan bu güncellemeyi yüklemeye başladı. Kademeli olarak dağıtılan güncelleme kısa süre içinde tüm cihazlara ulaşmış olacaktır.

Cihaz hakkında küçük bir hatırlatmada bulunmak gerekirse, Xiaomi Mi TV Box, cüzdan boyutlarında oldukça kompakt bir boyutta ve arka kısmında HDMIUSBAUX Çıkışı ve Power bağlantı noktaları bulunan mat siyah renkli bir cihazdır. Cihazı cezbedici kılan tek şey, 4K bir videoyu 60 fps / sn. hızında yayınlayabilmesi. Apple TVile kıyaslandığında cihazı bir adım öne taşıyan en önemli özelliği denilebilir. Cihazın 4K akış yeteneği, Amazon TVBox ve Roku ile kıyaslanabilir duruma getirmekte.

Eğer Xiaomi TV Box ürününü satın almak isterseniz MIUI Türkiye Market üzerinden 333,90 TL fiyatı ile bu ürüne sahip olabilirsiniz.

SATIN AL

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler