Xiaomi Mi Band 3 NFC Kullanım Alanları

Merhaba arkadaşlar bir çok kullanıcının merakla beklediği Mi Band 3 NFC versiyonu geçtiğimiz günlerde Çin’de satışa çıktı.

İlk satışların başlaması ile Çin dışındaki kullanıcıların en çok merak ettiği konu, bu ürünün Çin dışındaki ülkelerde kullanıp kullanılamayacağı olurken asıl merak edilmesi gereken NFC özelliği ile neler yapılabileceği olması gerekliydi.

Küçük bir araştırma sonucunda sizler için elde ettiğimiz bilgileri paylaşacak olursak, Mi Band 3 NFC versiyonu sadece Çin içinde kullanılabilmektedir. Ayrıca ödeme olarak Mi Pay kullanan bileklik şuan için toplu taşıma araçları olan Otobüs ve Metro gibi alanlarda etkin. Çin içinde Pekin, Şanghay, Guangzhou, Shenzhen, Wuhan, Tianjin ve diğerleri dahil olmak üzere Çin’de 167 şehirde kullanım imkanı sunuyor.

Bu sonuçla sizlere tavsiyemiz eğer yeni bir akıllı bileklik almaya düşünüyorsanız Mi Band 3 NFC versiyonu yerine normal versiyonu tercih etmeniz hem kullanım için hemde cebinizin sağlığı için daha faydalı olacaktır.

Son bir ekleme yapacak olursak Xiaomi;Visa, MasterCard gibi dünya genelinde kullanım imkanı olan kartları NFC özelliğine ekler mi bu konuda net bir bilgi bulunmuyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler