Xiaomi Mi Band 3, eSIM Desteğine Sahip Olabilir [Türkiye için Kötü Haber]

Xiaomi’nin en popüler ürün serilerinden biri olan Mi Band ailesinin son üyesi hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

İddianın kaynağı Çin’de büyük bir telekomünikasyon operatörü olan China Unicom’un bizzat kendisinden geliyor. China Unicom, paylaştığı bir görsel ile Mi Band 3 satacağını duyurdu.

Bir operatörün bu şekilde bir bileklik satacağını duyurması akıllara “Mi Band 3 SIM destekli mi?” olacak sorularını getirdi. Ve birtakım kesimler Mi Band3 ‘te eSIM olacağını iddia etti.

Bu veriler ışığında eSIM desteğine sahip olacağı söylenen Xiaomi Mi Band 3’ün eğer eSIM desteğine sahip olmayan bir modeli çıkmaz ise ülkemizde Mi Band 3’ü yasal yollar ile temin etmek imkansıza yakın ve pahalı olacaktır.

Xiaomi Mi Band 3, 31 Mayıs’ta Xiaomi Mi8 ve MIUI 10 ile aynı gün aynı etkinlikte tanıtılacak.

eSIM Nedir?

eSIM kart (gömülü-SIM) yeni jenerasyon SIM kart özelliklerini uzaktan kullanmayı sağlayan GSMA (Groupe Speciale Mobile Association) tarafından piyasaya sürülen bir araçtır. Cihazdan cihaza (M2M) bağlantıya uzaktan hazırlanmak ve bağlantıyı yönetmenin ihtiyaçlarını karşılamak için GSMA cep telefonu hizmet ağı operatörlerini dünya çapında temsil eden bir kuruluştur. Telefonların “ekosisteminde” telefon üreticilerinin ve diğer hissedarların sesi olabilmek için oluşturulmuştur.

eSIM bir SON-8 IC paketidir, mobil cihazların anakartına doğrudan monte edilir. Sadece 6mm (U) x 5.0mm (G) x 0.9mm (Y) boyutlarındadır, mevcut minimum Nano-SIM’e göre daha küçüktür ve mobil cihazın daha ince bir tasarıma sahip olmasını sağlar. (Alıntıdır)

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler