Xiaomi Mi Al Mini Hoparlör’ünü Tanıttı

Xiaomi Shanghai’de düzenlediği lansmanda Mi Mix 2S, Xiaomi Gaming Laptop’unu ve Mini hoparlörünü tanıttı. Daha önce sızıntı haberini yaptığımız Xiaomi mini hoparlör geçen yıl çıkarılan Mi Al hoparlör’ün küçük bir versiyonu olup daha büyük bir tasarıma sahip olan Mi Air Purifer 2’yede benzerliği ile dikkat çekiyor.
Hoparlör 90x90x50mm boyutlarda olup 21 gr ağırlığında. Sadece beyaz renk seçeneği ile gelen ürün sağlam bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz, Hoparlörün üst kısmına yerleştirilmiş olan ses kontrol tuşları, mikrofon’u kapatma/duraklatma tuşu ve üst kısma konumlandırılmış 4 adet mikrofon mevcut olup orta kısımda bir LED bulunuyor. 
 
Mi Al Mini Hoparlör alarm ve hatırlatıcı özelliği bulunuyor. Notları, haberleri, okuyabilir, spor oyunları hakkında bilgi verebilir. Yolculuk esnasında mesefe’yi ve süreyi hesaplayabilir.
 
27 farklı ses İçeriği ile desteklenen ürün ses akışı sağlayabilir. Çocuk’lara yönelik belirli içerik sağlayıcı desteği’de bulunuyor, Mi Al Mini Hoparlör elektrikli süpürgeler, klimalar, televizyonlar,hava temizleyicileri ve diğer Xiaomi Akıllı cihazları kontrol imkanı sağlar.
 
Donanım tarafında ise 1.2GHz 4 çekirdekli işlemci tarafından desteklenen mini hoparlör 1.5’inç 2w hoparlöre sahip. Batarya bulunmayan üründe Micro USB girişine bağlanan 5V/2/V adaptör ile güç sağlayabilirsiniz. Hoparlör WiFi üzerinden İnternete bağlanabilir, diğer akıllı cihazlar üzerinden Bluetooth aracılığı ile  ses akışı’da yapmaya olanak sağlar, Mi Al Mini Hoparlör Android 4.4 üzeri veya İOS 8.0 sürümlerde çalışma özelliğine sahip. Amazon, Echo Dot, Mi Home siteleri üzerinden 27$ fiyat etiketiyle satışa sunulacak. 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler