Xiaomi, Mi A2 Modelinde A1 Modeline Göre Geliştirdiği Özelliklere İlişkin Grafik Yayınladı.

24 Temmuz 2018 Günü İspanya’da Xiaomi yeni Android One cihazı olan Mi A2 ve Mi A2 Lite modelini tanıttı. Ve bu lansman sırasında Mi A2 modelinde Mi A1 modeline göre gelişen özelliklerini belirten bir grafik yayınladı.

Yayınlanan grafiğe baktığımızda Mi A1 modeli ile Mi A2 modeli arasında donanımsal olarak çok fazla geliştirme yapıldığını söyleyebiliriz. Şimdi bu geliştirmelere yakından bakalım. En büyük geliştirmelerden bir tanesi işlemci tarafında gerçekleşmiş ve Mi A1 modelinde kullanılan Snapdragon 625 işlemcisi bu modelde yerini Snapdragon 660 işlemcisine bırakmış. Firma orta seviye işlemciden orta-üst seviye işlemciye geçerek orta üst segmente göz kırpmış.

Yine önemli gelişmelerden bir tanesi de Kamera konusunda yaşanmış. Mi A1 modelinde 5 MP çözünürlüğünde bir ön kamera kullanılırken Mi A2 modelinde çözünürlük 20MP değerine çıkmış ve portre modu Ön kamera Flaşı gibi özellikler de Mi A2 modelinde kendisine yer bulmuş. Mi A1 Modelinde f/2.2 ve f/2.6 diyafram değerlerine sahip 12MP çözünürlüğünde iki kamera bulunurken Mi A2 modelinde f/1.75 diyafram değerine sahip 12MP ve 20Mp çözünürlüğünde iki kamera kullanılmış. Bu da demek oluyor ki Mi A2 özellikle düşük ışık konusunda selefi Mi A1 e göre çok daha başarılı fotoğraflar ve videolar çekebilecek.

Mi A1 modelinde LPDDR3 RAM kullanılırken Mi A2 modelinde LPDDR4X RAM kullanılmış. Bu da demek oluyor ki cihazın RAM performansı ve RAMlerin enerji verimliliği artmış. Mi A1 modelinde 5.5inç bir ekran kullanılırken A2 modelinde Full Screen display olarak adlandırılan 5.99 inçlik ekran kullanılmış ki iki cihaz arasındaki gözle görülebilir en büyük fark ön tarafta yaşanan tasarım değişikliği olarak göze çarpıyor. Yine geliştirilen özelliklerden birisi olarak Bluetooth sürümü göze çarpıyor. A1 modelinde Bluetooth 4.2 kullanılırken Mi A2 modelinde Bluetooth 5.0 kullanılmış. Ve son olarak Mi A1 almak istediğinizde en yüksek konfigürasyon 4GB RAM / 64GB Depolamaya sahipti. Mi A2 modelinde ise 6GB RAM / 128GB depolama seçeneği de kullanıcılara sunulmuş.

Sizler Mi A2 Modeli hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce A1 modeline göre yeterli gelişimi göstermiş mi ?

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler