Xiaomi Mi A2 Geliyor

Xaiomi geçtiğimiz yıl Google Android One projesine katılarak Xiaomi A1 modelini kullanıcıları ile buluşturdu. Bu yıl bu seriyi devam ettirmek isteyen Çin’in üretici devi Mi A2 modeli ile çok yakında karşımızda olacak gibi görünüyor.

Google ile birlikte bilinenin aksine yön alan Xiaomi, MIUI arayüzünden vazgeçerek saf android deneyimini Xiaomi severler ile buluşturdu. Daha önce farklı projelere imza atan Xiaomi, Microsoft ile anlaşarak Xiaomi Mi4 modeli için Win10 deneyimini kullanıcılarına sunmuş fakat projenin devamı gelmemişti. Google ile güzel bir ivme yakalayan ve iyi bir satış rakamı yakalayan Xiaomi bu ivmeyi devam ettirmeye kararlı görünüyor.

Xiaomi, Android One projesi ile orta segmente hitap eden özellikleri ile en güncel android deneyimini bizlere yaşatıyor. Yeni çıkacak olan Mi A2 ile orta segment özelliklere hitap etmesi beklenen cihaz hakkında gelen bazı sızıntılar yeni modelin 5.7″ boyutunda Full HD Çerçevesiz bir ekrana sahip olacağı ve Snapdragon 640 işlemci ile güçlendirileceği söyleniyor. Fakat bazı kaynaklarda Xiaomi’nin bu yeni modelde kendi işlemcisi ile Surge S2 işlemcisini kullanma ihtimalinin çok yüksek olduğu hakkında düşüncelere sahip. Arka bölüme konumlandırılmış 12 MP çözünürlüğe sahip dikey çift kamera ve yine arka bölümde yer alacak olan bir parmak izi okuyucu ile gelecek olan model 3500 mah değerinde güçlü bir bataryaya sahip olacak. 4 ve6 GB Ram seçeneklerine ek olarak 64/128 GB depolama alanlarına sahip olması bekleniyor.

Xiaomi henüz çıkış tarihi ve özellikleri hakkında net bir bilgi paylaşmasa da yeni gelecek olan model hakkında yakın zamanda daha net bilgilere sahip olacağız.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler