Xiaomi, Mi A1 için Android 8.0 Beta Testleri Başlıyor

Mi 5X modeli ile aynı olan Android One Mi A1 gibi uluslararası sürüm ile kullanıcılarına android one projesine dahil etti. Mi 5X, MIUI iken Mi A1, saf Android arayüzünü çalıştırıyor. Mi A1 bir Android One projesi cihazı olduğundan Android 8.0 Oreo’yu tüm Xiaomi telefonlarından önce alacak.

Xiaomi, Android 8.0 için beta testi kullanıcılarını almaya başladı. Son katılım tarihi 11 aralık olarak belirlenmiş.

İlgilenen katılımcılar MIUI Global Forum uygulaması aracılığıyla programa katılabilirler. Temel bazı bilgiler ve telefonun IMEI numarası sizlerden talep edilir. Seçildiğinizde diğer üyelerle iletişim kurmak için ayrıca bir QQ hesabınızın olması gerekecektir. Bununla birlikte, iletişim dili İngilizce olacaktır.

Beta alımları, dünyanın geneline açıkken, sadece küresel forumdaki aktif üyeler seçilecek.

Mi A1 üzerinden görüntülenen Android O, güncellemenin Aralık güvenlik yaması ile birlikte geleceğini gösteriyor. Beta yapının seçilen kişilere ne zaman verileceğine dair henüz bir açıklama yok, ancak  kararlı sürümün bu yıl içinde tüm cihazlara verileceğini düşünüyoruz.

 

Önceki Yazı

Xiaomi Yi Lite Aksiyon Kamerası Tanıtıldı

Sonraki Yazı

Xioami Redmi 5 Ve 5 Plus Gerçek Görüntüsü Ve Fiyatı Sızdı.

1 comment

  1. Peocawe dedi ki:

    Mi 6'ya Alpha olarak verildi bile hocam. Android One cihazı olmasına rağmen daha yeni 8.0 için tester aramaya başlıyorlar, üzücü. Oysa ki daha dün Android 8.1 dağıtıldı Google cihazlarına. Geç olsun güç olmasın derdim ama söz konusu Android One cihazı olduğu için maalesef diyemiyorum. Hiçbir espirisi kalmıyor gözümde.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.