Xiaomi Mi 9X Geliyor! | Xiaomi Mi A3 Olabilir

Xiaomi’nin Mi serisinin 9. jenerasyon temsilcilerine bir yenisi daha ekleniyor! Xiaomi Mi 9X hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 9X Modelinin aynı zamanda Android One Projesi kapsamında piyasaya çıkacak olan Mi A3 olması beklniyor. Şirketin son iki senedir uyguladığı politikaya baktığımızda Mi 5X Mi A1, Mi 6X ise A2 olarak karşımıza çıkmıştı. Xiaomi Mi 9X modelinin weibo da sızan özelliklerine baktığımızda ise hem Mi modelleri tarafında hem de Android One Projesi kapsamında oldukça başarılı bir model bizleri bekliyor.

Xiaomi Mi 9x 6.4 İnç Full HD AMOLED bir ekrana sahip olacak bu ekranın altında ise artık orta seviyeye kadar inen ekran üzerinden parmak izi okuyucusu bulunacak. Ön kısımda damla çentikli ekranın içerisinde ise 32MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası bulunacak. Donanım tarafında ise Snapdragon 675 işlemcisi cihaza güç verecek.

Xiaomi Mi 9X modelinde kamera anlamında Mi 9SE modeliyle oldukça benzer olacak. 3 adet arka kameraya sahip olacak Mi 9X abisi Mi 9 modelinde olduğu gibi 48MP çözünürlüğünde bir kameraya sahip olacak. 3300 mAh kapasiteli bataryasını ise kutu içerisinden çıkacak 18W hızlı şarj adaptörü ile doldurabilecek.

Xiaomi Mi 9X büyük ihtimalle Nisan ayında tanıtılacak ve sonrasında ise Mi A3 olarak karşımıza çıkacak.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler