Xiaomi Mi 9 Çalışır Durumda Sızdırıldı! [Miui Türkiye Özel] (Güncellendi)

Xiaomi’nin 2019 yılında piyasada boy göstereceği Amiral Gemisi cihazı Mi 9 tüm teknoloji severler tarafından merakla bekleniyor. Bir süredir bazı sızıntılar ile gündeme gelen cihaz bu sefer canlı kanlı olarak sızdırıldı!

Cihazın çalışır olarak sadece ekran kısmından sızmış durumda ve bakıldığında damla şeklinde çentik akımının benimsendiğini görüyoruz. Selefi Mi 8 modelinde bulunan kızılötesi sensör bu cihazda bulunmayacağı için yüz tanıma özelliğinin ön kamera ile yapılacağını söyleyebiliriz. Güvenlik anlamında bir geriye gidiş söz konusu olurken damla çentiğin standart çentikten çok daha kibar olduğunu düşünürsek tasarımsal olarak net bir iyileştirmeden söz edebiliriz.

Güncelleme : Cihazın arka kısmından fotoğraflar da elimize ulaştı.  Arka kısımda 3 adet kamera dikkatlerimizi çekiyor. Kameralardan bir tanesinin ToF sensörü olabileceği iddia ediliyor. (ToF kameraları, cihazdan yansıtılan kızılötesi ışınlarının kameraya tekrar ulaşma süresini hesaplayarak cihazın derinlik ve uzaklık verilerini almasını sağlıyor.) Ana kameranın ise 48MP çözünürlüğünde Sony sensör olması bekleniyor.

 

Aynı zamanda weibo üzerinde paylaşılan poster ile Mi 9 modelinin tanıtım tarihi de kesinleşmiş oldu. 20 Şubatta yapılacak olan lansman ile Xiaomi, Mi 9 modelini tanıtacak ve en büyük rakibi Samsung’un S10 lansmanını gölgede bırakacak gibi duruyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler