Xiaomi Mi 9 5G Güncellenmiş Donanımıyla Ortaya Çıktı!

Geçtiğimiz aylarda Mi Mix 3 modelinin 5G versiyonunu duyuran Xiaomi ikinci 5G destekli cihazını duyurmaya hazırlanıyor. Mi 9 5G TENAA’da görüntülendi.

Oldukça yüksek bağlantı hızlarını ve kalitesini kullanıcılara sunacak olan 5G ile ilgili tüm dünya çapında çalışmalar sürüyor. Amerika başta olmak üzere bazı ülkelerde ufak bölgelerde kısmen kullanılmaya başlanan teknolojinin 1 2 sene içerisinde olgunlaşması beklenirken firmalar bir bir 5G destekli telefonlarını tanıtıyor. Bir süre önce Mi Mix 3 modelinin 5G versiyonunu bazı ülkelerde piyasaya süren Xiaomi şimdi ise Mi 9 modelinin 5G versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Snapdragon 855 ile gelen X50 modem fiyatlandırma olarak günümüz LTE modemlerden daha pahalı olduğu için Xiaomi de standart modelde 5G desteğine yer vermemeyi tercih etmişti. TENAA’da listelenen cihaza baktığımızda ise 12GB RAM 512GB Depolama kapasitesiyle Standart Mi 9 modelinden ayrıştığını görmekteyiz. 5G ile çok daha fazla veriyi çok daha hızlı bir şekilde tüketeceğimiz için RAM ve Depolama birimlerinin hızı gerçekten çok büyük bir öneme sahip.

5G Destekli Mi 9 modelinin isminin Mi 9S olması bekleniyorken aynı zamanda Mi 9S en uygun fiyatlı 5G destekli telefon olarak piyasada boy gösterecek. Cihazın muhtemel teknik özelliklerine baktığımızda ise 4000 mAh batarya hızlı şarj desteği ve Snapdragon 855+ işlemcisi cihaza güç verecek. Cihaz 9 Eylül tarihinde tanıtılacak.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler