Xiaomi Mi 8 Youth (Lite) 19 Eylül’de Tanıtılıyor!

Gün geçmiyor ki Xiaomi yeni bir cihaz piyasaya sürmesin sevgili Miui Türkiye takipçileri. Adeta küçük bir Samsunga evrilen Xiaomi bu sefer de Mi 8 Lite modelini tanıtacak. 19 Eylül de Çin’de lansmanı yapılacak cihaz ile ilgili bazı detaylar ortaya çıkmış durumda.

 

 

Mi 8 Lite adındaki Lite takısından da anlaşılabileceği gibi Mi 8 modelinden daha güçsüz bir model olacak ve Mi 8 SE Modeliyle aynı işlemciyi kullanacak.

Aslında geçen ay sizlere Firmanın Mi 8X adında bir cihaz hazırlığında olduğu haberini vermiştik. Büyük ihtimalle aynı cihazdan bahsediyor olacağız ki o cihazda da Snapdragon 710 işlemcisinin kullanılacağını belirtmiştik. 2280 x 1080 çözünürlük ve 19: 9 en boy oranıyla 6.26 inç ekrana sahip olacak cihazın panel kısmında maliyet hesabı sebebiyle AMOLED yerine LCD panel göreceğiz. Cihaz Snapdragon 710 işlemcisinin yanında 4GB + 32GB, 6GB + 64GB, and 8GB + 128GB Ram ve Depolama seçenekleriyle birlikte gelecek.

 

24MP Ön kamera sahip olacak cihazın özçekim tutkunları için biçilmiş kaftan olacağına kesin gözüyle bakıyorum. 3250mAh batarya ile geleceği düşünülen cihazla ilgili her şeyi 19 Eylül günü öğrenmiş olacağız.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler