Xiaomi Mi 8 Pro Tanıtıldı. Ekrandan Parmak İzi Okuyor!

Uzun zamandır Xiaomi’nin Mi 8 modelinin ucuz versiyonu Mi 8 Lite ve Mi 8 modelinin ekrandan parmak izi okuma teknolojisine sahip versiyonunu tanıtılacağı konuşuluyor. Ve Bugün firma Mi 8 Pro ve Mi 8 Lite modelini tanıttı.

Mi 8 Pro, Mi Explorer’ınki gibi şeffaf bir arka plana sahip ama aynı zamanda iki yeni renk çeşidi ile geliyor. twilight gold (alacakaranlık altın) ve Ochre Black (Hardal siyah) rengi ile cihazın gerçekten tasarımının güzelliği ortaya çıkmış diyebiliriz.

Ekrandan parmak izi okuma konusunda Mi 8 Explorer edition modelinden %29 daha hızlı ve başarı oranı %8.8 artmış. Telefonun donanımı Mi 8 modeli ile aynı tutulmuş. Snapdragon 845 işlemcisini yerini koruyorken 6GB RAM 128 GB Depolama ve 8GB RAM 128GB Depolama seçenekleriyle alabiliyorsunuz. Cihazın ekranı ise 6.18 inç boyutunda ve AMOLED bir panele sahip. Cihazda 12MP Çözünürlüğünde her ikisi de OIS Destekli çift kamera bulunurken ön kameranın çözünürlüğü ise 20MP olarak belirtilmiş. Yüz tanıma kısmında ise cihaz Mi 8 modeli ile aynı düzene sahip. Kızılötesi tabanlı bu sistem Mi 8 modelinde olduğu gibi oldukça hızlı çalışıyor.

3400mAh batarya kapasitesi ile cihazın bir günü çıkarması bekleniyorken cihazın 467 Dolar seviyesinden piyasaya girmesi bekleniyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler